בלעדי | השוטרת שטוענת שהוטרדה במכתב למפכ"ל דנינו: מותקפת במשטרה כי התלוננתי

נלחמת להשמיע את קולה: השוטרת שהתלוננה נגד מפקד תחנת באר שבע ניצב-משנה משה איבגי, החשוד בביצוע עבירות מין בשלוש שוטרות, פנתה במכתב למפכ"ל וביקשה ממנו לאפשר לה להתראיין. "אני מוכפשת על ידי מקורביו של האדם שהתלוננתי עליו"

מתוך המכתב שכתבה השוטרת למפכ"ל

השוטרת ההרה שהתלוננה נגד מפקד תחנת באר שבע, ניצב-משנה משה איבגי, פונה באופן אישי למפכ"ל. במכתב שהגיע לידי חדשות 2 Online, כתבה השוטרת לרב ניצב יוחנן דנינו כי היא פונה לליבו על מנת שיבין כי מאחוריה עומדת משפחה. "בעל, ילדה, אבא, אמא ואחים שרואים אותי מוכפשת על ידי מקורביו של האדם שהתלוננתי עליו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחד הדברים שגרמו לי לאזור אומץ ולהתלונן הייתה ההחלטה שלך לפטר את הסמפכ"ל, אשר גרמה לי לחוש שהדברים במשטרה משתנים", שיתפה השוטרת. "אני עוברת תקופה לא קלה שבה אני צריכה להסביר את עצמי בפני הסביבה הקרובה והרחוקה אליי".

"אני מותקפת במקום עבודתי בשל העובדה שיצאתי נגד מי שמחזיק בכוח רב במקום העבודה שלי", היא הוסיפה. "פרסמו עליי בתקשורת שאני שקרנית, נקמנית ועוד שורה רבה של תיאורים. אני מבקשת ממך, אדוני המפכ"ל, תן לי לספר את הסיפור שלי".

בעקבות פרסום המכתב בחדשות 2 הורה הערב (ראשון) המפכ"ל דנינו ליועצת המפכ"ל לענייני נשים, תת ניצב יעל אדלמן, ליצור קשר בהקדם עם השוטרת. בשיחה בין השתיים נקבעה פגישה ביניהן שתיערך כבר בימים הקרובים. כמו כן, הבטיחה אדלמן לשוטרת כי היא תסייע לה במצוקותיה.

חשוד בעבירות מין ב-3 שוטרות. איבגי (חדשות 2)

"נשים שואלות את עצמן האם זה נכון לחשוף את הדברים"

השוטרת מבקשת ממשטרת ישראל לשנות את עמדתה ולאפשר לה להתראיין בנושא התלונה שהגישה. "זה חשוב לי גם בשביל עצמי וגם בשביל נשים אחרות, אשר נמצאות במקום שבו אני הייתי ושואלות את עצמן האם זה נכון להוציא את הדברים החוצה ולחטוף אחר כך מכל העולם ולהקתו", היא הסבירה.

פנה למפכ"ל וליועמ"ש. עו"ד אופיר (באדיבות המצולם)

פרקליטה של המתלוננת פנה גם הוא למפכ"ל דנינו ואף הוסיף ופנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה ויינשטיין. "גורמים הנתונים למרותו של הנדון (איבגי), אשתו ובתו הקטינה התראיינו בתקשורת ותקפו את מרשתי", כתב עו"ד גיא אופיר, "ואולם דוברות משטרת ישראל מסרבת בתוקף להתיר למרשתי להתראיין".

"אדוני מציג עמדה נחרצת ושובת לב, כי המשטרה מנקה עצמה ותעניק מלוא הסיוע למתלוננות", כתב אופיר למפכ"ל. "ברוח דבריו החשובים של אדוני, אבקשך להורות לדוברות להתיר למרשתי להתראיין".

בתו של איבגי: "השוטרת מחפשת נקמה"

בתו של ניצב משנה איבגי אכן האשימה אתמול את השוטרת שהתלוננה נגדו וטענה כי "היא מחפשת נקמה". בפוסט שפרסמה בפייסבוק כתבה לירון איבגי: "אבא שלי ממש לא האיש כפי שמציגים אותו. כבר כמעט שנתיים שעברו מאז המקרה והיא החליטה לתפוס טרמפ על כל שערוריית הניצבים בדיוק עכשיו".

"מי שלא מתאים שפשוט ילך". דנינו, ארכיון (חדשות 2)

מוקדם יותר היום כינס המפכ"ל דנינו כנס חירום בהשתתפות בכירי הארגון, בעקבות שורת החשדות נגד הקצינים הבכירים. "כמי שעומד בראש הארגון הזה, אני אחראי לכל מה שקורה בו", אמר דנינו למשתתפים בכנס.

"מי שלא מתאים לערכי הארגון, מי שדרכינו לא נראית לו ולא מתאימה לו, שיתכבד ויעזוב - שפשוט ילך", הבהיר דנינו בנאום שנשא בפני השוטרים. "מי שנשאר איתנו יצטרך לעמוד בכל הדרישות הערכיות, המוסריות, הפיקודיות שכרוכות בלבישת מדים של משטרת ישראל".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv