מכת פריצות בירושלים: "אנשים מפחדים לישון בלילה"

תיעוד ממצלמות אבטחה חושף אירוע אחד ממה שמסתמן כגל פריצות שפוקד בעת האחרונה את שכונת רמות בירושלים. בתיעוד נראים שני פורצים רעולי פנים, חמושים במוטות ברזל, כשהם מרוקנים את הבית. "אנחנו מרגישים חסרי אונים במקום שאמור להיות הכי מוגן", מספר תושב השכונה שביתו נפרץ

תושבי שכונת רמות בירושלים מדווחים בתקופה האחרונה על גל פריצות לבתים, ובמיוחד לבתיהם של התושבים המתגוררים בפאתי השכונה. בתיעוד ממצלמות אבטחה נראים שני פורצים רעולי פנים כשהם מסתובבים בבית בחופשיות ואוספים מכל הבא ליד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ביום שישי שעבר, בזמן ארוחת החג, יצאנו לאכול אצל משפחה ברחוב הסמוך. לאחר כמה דקות, לפי המצלמות, אפשר היה לראות חוליה מתגנבת בזחילה לעבר הבית עם לום ביד", סיפר לחדשות 2 Online א', תושב השכונה שביתו נפרץ.

הפורצים תועדו במצלמות האבטחה (חדשות 2)

"הם רוקנו המון כלי כסף, כסף מזומן, מכשירים אלקטרוניים, תכשיטים וחפצים בעלי ערך סנטימנטלי", הוסיף. "אנחנו מרגישים פה חסרי אונים. אתה רואה במצלמות אדם רעול פנים שמחזיק לום ואתה שואל את עצמך - מה היה קורה אם מישהו בבית היה נתקל בו?".

א' מספר כי החשש מפני הגנבים מפר את שלוותם של תושבים רבים בשכונה בעת האחרונה. "אנשים מפחדים לישון בלילה. כל רעש קטן מקפיץ אותם. אתה לא יודע מי מסתובב אצלך בבית, והכי גרוע הוא שגם אם תתפוס אותו בסופו של דבר ותעשה לו משהו - אתה זה שתשב בכלא והוא ישוחרר תוך זמן קצר".

הפורצים בבית ברמות (חדשות 2)

תושבים בשכונה מבקשים מהמשטרה להגביר את הסיורים ברחובות על מנת לטפל בתופעה. "הגענו למצב שכבר לא נעים לישון במקום שכביכול אמור להיות הכי מוגן", אומר א'.

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה: "מבדיקת נתוני הפשיעה השנתיים, חלה עלייה קלה במספר ההתפרצויות באזור ובעקבות זאת הגבירה המשטרה את פעילותה. מפקד התחנה נפגש עם ראשי המנהלות ודן עמם בדרכי פעולה משותפות להגברת שמירת הביטחון. מפקד התחנה אף ביקש מהנציגים הרלוונטיים כי תושבי השכונה יתגייסו לשורות המשמר האזרחי בכדי לסייע למשטרה בלחימתה בפשיעה".