חשד: חברי ארגון פשיעה הלבינו הון במיליונים

המשטרה עצרה שלושה תושבי המרכז בחשד שהפעילו חברות קש מתחום הבנייה ובאמצעותן הוציאו חשבוניות מזויפות - על סך מיליוני שקלים. אחד החשודים, מארגון פשיעה מוכר בחדרה, הסגיר עצמו ויובא מחר להארכת מעצרו

חשד: העלימו מס במיליונים. אילוסטרציה (shutterstock)

משטרת מרחב חוף עצרה היום (ה') שלושה חשודים, תושבי השרון לאחר שלפי החשד העלימו מס והלבינו הון בסכומים של מיליוני שקלים. על פי החשד, השלושה חברים בארגון פשיעה מוכר מאזור חדרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשטרה חושדת כי העומדים בראש הכנופיה הם שני תושבי ג'לג'וליה ותושב חדרה בשנות ה-30 וה-40 לחייהם. החשודים שייכים לארגון פשיעה, שהפעיל, לפי החשד, בשנים האחרונות חברות קש בתחום הבנייה והפיץ באמצעותן חשבוניות מזויפות.

מעצרם של שניים מהחשודים הוארך בשלושה ימים. הבוקר הסגיר עצמו חשוד נוסף, בן 40 תושב חדרה, שיובא מחר להארכת מעצרו בבית משפט השלום בחיפה. "מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת, שדרשה הפעלת חוקרים בכל רחבי הארץ בשת"פ הדוק עם חוקרי רשות המסים", סיפר ראש מחלק הפשיעה המאורגנת בימ"ר חוף, רפ"ק גיא וגנר.

ראש צוות החקירה, פקד רמי גלעד, ציין כי "במסגרת החקירה הוקפאו חשבונות בנקים ונכסים בסכום של כמיליון שקלים במטרה לחלט אותם לטובת המדינה". מפקד ימ"ר חוף, נצ"מ אלי אסייג, התייחס אף הוא לפעילות ואמר כי "החקירה עם רשויות המס, על התשתית הכלכלית של ארגוני הפשיעה, מאפשרת תקיפה יעילה של הארגונים והשמטת הכוח המניע לפעילות הפלילית שלהם".