המצוד הסתיים: נעצר האב החשוד ברצח בנותיו

במשך כחודש וחצי חיפשה המשטרה אחר עלי אמטיראת, החשוד ברצח בנותיו, בנות 3 ו-5, ביישוב הבדואי אל-פורעה שבנגב. בשבוע שעבר הוא נעצר, אחרי שהסתתר במערות. מפקד המחוז: כשיוגש כתב אישום אוכל להישיר מבט אל האם

הותר לפרסום: בתום מצוד שארך כחודש וחצי הצליחו בלשי ימ"ר נגב, בשיתוף לוחמי יחידת מגן של המשטרה - נעצר עלי אמטיראת, האב החשוד ברצח שתי בנותיו הקטנות ביישוב הבדואי אל-פורעה שבנגב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שבועות ארוכים שבהם הסתתר האב בשטחים פתוחים, מערות ונקיקים באזור הנגב, הצליחו הבלשים לשים את ידיהם על האב (40) ביום שלישי האחרון בשעות הבוקר. במשטרה מדגישים היום (א') כי מדובר במצוד מורכב וסבוך אחר חשוד מסוכן שנקט בכל אמצעי הזהירות כדי להימלט ממעצר.

האם התלוננה יום לפני כן

המקרה הקשה לווה בסערה ובביקורת חריפה כלפי התנהלות המשטרה, לאחר שהתברר כי האם התלוננה יום לפני הרצח כי האב מאיים לפגוע בבנותיו, אסינאד, בת שלוש, ורימאס, בת חמש. "המשטרה לא נקפה אצבע רק בגלל שאנחנו בדואים", טענה אז האם.

אסינאד ורימאס אמטיראת (פאנט)

"לא אשכח ולא אסלח, כי הגשתי תלונה במשטרה כמה ימים לפני כן", אמרה האם שתיארה את מסכת ההתעללות הנמשכת של האב בבנותיו. "הוא היה מושך אותן בשיער ומטיח אותן ברצפה, הוא בן אדם משוגע".

זמן קצר לאחר המחדל, הורה מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו על הקמת ועדת בדיקה שתחקור את התנהלות השוטרים בפרשה - זאת בשל חשד לרשלנות "בדרגה הגבוהה ביותר", שתרמה לתוצאה הטראגית. בהמשך הוחלט להדיח את מפקד תחנת ערד בשל האירוע הקשה.

"מוקדם מדי לשמוח"

"חקירת הרצח והמצוד אחר החשוד הוגדרו על ידינו כמשימה הראשונה בסדר העדיפויות של המחוז", הדגיש היום מפקד מחוז הדרום במשטרה, ניצב יורם הלוי. "מעצרו אינו מהווה סוף פסוק או סגירת מעגל, אין זה הזמן לצאת בהצהרות והבטחות - מוקדם מדי לשמוח".

"לא התייחסו אלינו", האם (חדשות 2)

ניצב הלוי הביע תקווה שהחקירה הזו תסתיים בכתב אישום נגד האב. "רק אז אוכל להישיר מבט אל אם הילדות שנרצחו ולומר לה כי עשינו הכל כדי שהמפלצת שביצעה את הרצח תהיה במקום הראוי - מאחורי סורג ובריח".

"מרגע המעצר עלינו לעבוד בשקט וביסודיות רבה ולנהוג ב'צניעות מקצועית'", הוסיף ניצב הלוי. "אנו עסוקים כולנו במאמצים אדירים לאסוף את מרב הראיות על מנת שתהיה תשתית ראויה ומוצקה לפרקליטות מחוז דרום להגשת כתב האישום".