שב הרוצח שנמלט מביה"ח "שער מנשה"

ארנולד יזרעאלוב, שנמלט השבוע מבית החולים לבריאות הנפש "שער מנשה", שב אליו היום בצהרים באופן עצמאי. מחקירה ראשונית עולה כי יזרעאלוב, שהודה ברצח נהג המונית עימאד חורי בשנת 2007, יצא משער המוסד ללא פיקוח ובלי שמירה. מנהל המוסד: "ודאי שלא ניתן להשוות את רמת האבטחה לזו של בית מעצר"

ארנולד יזרעאלוב. ארכיון (חדשות 2)

הרוצח ארנולד יזרעאלוב שנמלט מבית החולים הפסיכיאטרי "שער מנשה" בשרון, שב היום בצהריים למוסד באופן עצמאי. שוטרי תחנת חדרה, שניהלו ביומיים האחרונים סריקות נרחבות באזור חיפה והקריות במטרה למצוא אותו, אספו את יזרעאלוב, בן 45, לצורך חקירה. מהחקירה עולה כי הוא יצא משער בית החולים, ללא פיקוח ובלי שמירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני שש שנים רצח יזרעאלוב בדקירות סכין את נהג המונית עימאד חורי, בן 40, על רקע לאומני. לאחר הסתכלות פסיכיאטרית שנערכה לו - החליט בית המשפט להפסיק את ההליך המשפטי נגדו והורה על אשפוזו בכפייה במוסד הפסיכיאטרי.

מנהל בית החולים "שער מנשה", ד"ר אלכסנדר גרינשפון, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי הוא הופתע מהאירוע. "מדובר באדם שנמצא כאן במשך זמן רב, ופעמים רבות לפני כן הוא הוצא מן המחלקה הסגורה אל ה'מרכז' - השטח הפתוח בבית החולים", אמר. לדבריו, למרות האבטחה במוסד, לא ניתן להשוות את רמתה לזו של בית מעצר.

האירוע הזה הצטרף למקרה נוסף שאירע בשבוע שעבר, אז הצליחו שלושה נאשמים בעבירות אלימות להימלט מבית החולים לבריאות הנפש אברבנאל שבבת ים, שהוחזקו בו לצורך הסתכלות פסיכיאטרית.