4 הרוגים בירי בנק בבאר שבע; היורה התאבד

אדם חמוש פרץ לסניף בנק הפועלים בעיר ופתח בירי ללא ההבחנה שממנו נהרגו ארבעה בני אדם ונפגעו שלושה נוספים. החשוד גם החזיק בבת ערובה. כוחות ימ"מ פרצו לתוך הסניף ושחררו את האישה, השודד ירה בעצמו

ארבעה בני אדם נהרגו ושלושה נוספים נפצעו, בהם אחד באורח קשה, באירוע ירי בסניף בנק הפועלים בבאר שבע. מחקירה ראשונית עולה כי החשוד פרץ אל סניף הבנק פתח באש ובמהלך מסע הירי לקח בת ערובה. היא שוחררה והיורה שם קץ לחייו. המשטרה וכוחות ההצלה מדווחים כי האירוע הסתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש לאחר שכפי הנראה נכנס החשוד אל סניף הבנק "נווה זאב" שברחוב ז'בוטינסקי בעיר. הוא פתח באש וכתוצאה מהירי נפגעו מספר אנשים מחוץ לבנק ובתוכו. החשוד התבצר בתוך הבנק והחזיק בבת הערובה. עדי ראייה לאירוע שנקלעו לסניף טוענים כי לאחר מסע הירי ביצע החשוד וידוא הריגה. כוחות משטרה וימ"מ הוזעקו ובמקום התפתח קרב יריות.

הכוחות הצליחו לשחרר את בת הערובה ולאחר דממה ארוכה נשמעה יריה נוספת - שהעידה את על התאבדותו של החשוד בירי. כוחות ימ"מ שנכנסו פנימה ערכו סריקה נוספת של המבנה וסביבתו, וגם במהלכו נשמעו מספר יריות. תחילה עלה חשש שמדובר בקרב יריות נוסף עם החשודים, אך ההערכה הזו התבדתה, ונראה שמדובר היה בירי של הכוחות עצמם.

לאחר תום האירוע החלה המשטרה להתרכז בחקירה כשבמרכז עמדה השאלה: האם מדובר במעשה שוד שהסתבך או דווקא באירוע לאומני? לפי ההערכות כרגע, מדובר לא בזה ולא בזה, אלא גובר החשש לאירוע על רקע אישי. "יש כל מיני השערות וכל מיני כיוונים", אמר השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' שהגיע לזירה. מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו שהגיע אף הוא למקום אמר כי לפי ממצאי החקירה כרגע החשוד הוא יהודי תושב באר שבע. "מדובר באירוע מצער", אמר דנינו, "האירוע על פניו הוא לא אירוע על רקע לאומני. אפשר לומד שמדובר ברוצח שבא לבצע ירי והתאבד".

סניף הבנק בו בוצע השוד (חדשות 2)

לבית החולים "סורוקה" בעיר הגיע פצוע אחד במצב בינוני-קשה. "לאחר יייצוב ראשוני בחדר הטראומה, הוא נלקח לחדר ניתוח עם פצעי ירי בבטן ובחזה", מסר פרופ' יוחנן פייזר סגן מנהל ביה"ח "סורוקה". סגן המנהל הוסיף ועדכן - "בית החולים נערך בתגבור של עובדים סוציאליים כדי לסייע עזרה למשפחות הנפגעים", אמר פרופ' פייזר. בבית החולים סורוקה בבאר שבע נפתח מרכז מידע שמספרו 08-6400111.

המולה נוצרה במקום (חדשות 2)

בהכנת הידיעה השתתפו: תמיר סטיינמן, ניר דבורי, יוסי זילברמן ומשה נוסבאום.