חקירה פלילית נגד עמנואל רוזן

ראש אגף החקירות במשטרה ניצב יואב סגלוביץ' הודיע הערב על פתיחת חקירה פלילית מלאה נגד איש התקשורת עמנואל רוזן, בחשד לעבירות הטרדה מינית - ולפחות מעשה מגונה אחד. עד כה ערכה המשטרה רק "בדיקה" על התלונות שנאספו מנשים שונות

עמנואל רוזן. עליית מדרגה בפרשה (יח"צ)

 אחרי בדיקת התלונות בפרשה, ראש אגף החקירות במשטרה ניצב יואב סגלוביץ' הודיע הערב על פתיחת חקירה נגד עמנואל רוזן בחשד כי הטריד מינית נשים איתן עבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היום לאחר בחינת החומרים שהתקבלו ושנאספו, לפתוח בחקירה פלילית בחשד לעבירות על פי חוק למניעת הטרדה מינית" נאמר בהודעת המשטרה, "החקירה תתנהל ביחידה הארצית לחקירות הונאה להב 433".

מדובר בתפנית בחקירה. עד עתה התנהלה הפרשה תחת הכותרת בדיקה. לפני יומיים נודע כי חוקרי יחידת להב 433 של המשטרה, בפיקודו של ניצב מני יצחקי, צפויים לזמן עוד השבוע את רוזן לחקירה באזהרה. במשטרה הביעו חשש מאפשרות שהעיתונאי או מקורביו עלולים לשבש את החקירה, מה שימנע מנשים נוספות להתלונן נגדו ולחשוף את כל האמת בפרשה.

בסוף השבוע האחרון נפגשו חוקרי המשטרה עם נשים שהעידו על ההטרדות לכאורה שספגו מהעיתונאי. בנוסף אמרו במשטרה כי יזומנו בכירים בעבר ובהווה בערוץ 10 למתן עדות בעניינו של רוזן ותלונות או מידע שהגיע לידיהם בנוגע לעיתונאי ויחסיו עם עובדות בערוץ. כמו כן, ימסרו עדויות עובדים בתחנות הרדיו בהן עבד ואשר ידעו, לכאורה, או שמעו על מעשיו של  רוזן.

הפרשה נחשפה בעקבות פרסום בעיתון "הארץ", שחשף עדויות של יותר מעשר נשים שעבדו לצידו וסיפרו על התנהגות בלתי הולמת, חיזורים בוטים ואף הבטחות לקידום מקצועי תמורת קיום יחסי מין עמו. אחרי הפרסום הודיע עמנואל רוזן כי הוא יוצא לחופשה מעבודתו בערוץ 10.

"הטריד קשות בטלפון"

בין העדויות שפורסמו ב"הארץ" הייתה עדותה של של ד', עיתונאית: "זה היה לפני ארבע שנים בערך. עבדתי איתו אז באחד מכלי התקשורת. הוא התחיל לשלוח לי ערמות של אס-אמ-אסים מאוד פלרטטנים וגסים בשעות לא סבירות כמו שתיים או שלוש בלילה. פעם אחת הוא טס מטעם כלי התקשורת בו עבד ושאל אם אני רוצה להצטרף. זה היה מאוד מפתה, אבל הוא אמר שאני אקבל את העבודה רק אם אשאר איתו עוד כמה ימים שם. אחרי זה היה סמיילי. לא נסעתי".

ו', אשת תקשורת נוספת, סיפרה על שינוי דרסטי בהתנהגותו של רוזן אחרי שסירבה לחיזוריו. היכרותה עמו החלה כשהגיעה להתארח בתוכנית הרדיו שהגיש עד לפני שש שנים. "סיימתי את התוכנית והלכתי, לא נתתי לו מספר טלפון ולא דיברתי אתו על שום דבר אישי. הוא התחיל להטריד אותי קשות בטלפון. המון שיחות שבהן הוא מבקש להיפגש אתי לבד".

"השיא היה שהוא הגיע אלי הביתה בלי שהזמנתי אותו", סיפרה. "פתאום דפק לי בדלת. בנאדם שאת לא מכירה כמעט בכלל מגיע אליך הביתה בלי להודיע בלי כלום". לדבריה, לאחר שסירבה לו באופן תקיף, "הוא הפסיק לדבר איתי. הוא לא היה אומר לי שלום כשהייתי עוברת במסדרונות של הערוץ שבו עבד".

רוזן: "חרושת שמועות והשמצות"

אחרי שהתפוצצה הפרשה שטח רוזן את גרסתו: "במשך עשר שנים מתנהל נגדי מאחורי הקלעים ובאינטרנט מסע הכפשות אנונימי, המציג דמות דמיונית שאינה קיימת במציאות: 'עמנואל רוזן המטריד'. בשנים האלה לא הייתה כמעט אישה אחת שעבדה במחיצתי, או שהתראיינה אצלי, שלא תושאלה על ידי מארגני הקמפיין המתוכנן האם פגעתי בה או הטרדתי אותה".

"עכשיו, כאשר אגודת העיתונאיות החליטה להוציא את מחול השדים הזה מחושך לאור, אני מברך אותה על כך וממתין בקוצר רוח לבדיקה מהירה ויעילה של הדברים כולם", מסר רוזן. "הגיע הזמן להעמיד במבחן המציאות את חרושת השמועות וההשמצות שלא נבדקה איתי ולא נשאלתי עליה. דברי מעולם לא נשמעו".