עם אקדח ותחמושת: כך נלכד עבריין שתכנן לרצוח את שלום דומרני

מבלי שהיה מודע לכך, עקבו מצלמות המשטרה אחר פעילותו של עבריין מאשקלון שנערך לרצוח את ראש ארגון הפשע הגדול בדרום. הוא נלכד, הפך עד מדינה ויפליל את חבריו - אחרי שהובטח למחוק תיק מעשה מגונה שבו הוא נאשם

במשטרה משוכנעים שהצליחו לעצור עבריינים שהתכוונו להתנקש בחייו של ראש ארגון הפשע הגדול בדרום, שלום דומרני. במסגרת החקירה, צולם אחד העבריינים בעודו מסתיר את האקדח שאמור היה לשמש לרצח - שעלול היה להתבצע גם במחיר פגיעה בחפים מפשע. אותו אדם יהיה כעת עד מדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע המדובר עשוי להיות אחת ההצלחות הגדולות של המשטרה במלחמתה בארגוני הפשע. עד המדינה, עבריין מוכר מהדרום, הוא האיש שגייסה המשטרה כדי להפליל את חברי ההתארגנות לחיסולו של דומרני.

המשטרה הפעילה אותו ועקבה אחריו, שלא בידיעתו. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 נראה עד המדינה באזור אשקלון מטמין תחת עץ אקדח ברטה בקוטר 9 מ"מ. לצדו, הסליק גם מחסנית ובה תשעה כדורים.

העבריינים היו תחת מעקב צמוד

כמה ימים אחר כך הוא לקח את השלל מהמקום, ויחד עם עבריין אחר - פיני מזרחי - נסעו השניים למושב עוצם כדי לחסל את דומרני. אלא שהאחרון לא היה שם, ולכן עזבו השניים את המקום - והתאמנו. הם יצאו למטווח - אז התברר להם כי האקדח שברשותם אינו פועל.

בכל אותו הזמן תצפתה עליהם המשטרה ובלש מטעמה נותר להשגיח על הנעשה במקום במשך 24 שעות ביממה. עד המדינה, שפרטיו המזהים אסורים לפרסום, החל לשתף פעולה אחרי שהחוקרים הבטיחו כי יסגרו שני תיקים שבהם הואשם - בגין התפרצות ומעשה מגונה.

"אפשר לראות בבירור שנגד מרשיי אין ראיות, אלא דווקא נגד המדינה", אמר עו"ד מיכה גבאי, פרקליטם של שני נאשמים בפרשה. "חבל שהתביעה הלכה שבי אחרי עד המדינה, שעשה הכל כדי שימחקו כתב אישום שהוגש נגדו בגין מעשים מגונים".