פרשת "בחדרי חרדים": "מסחטת כספים במיליונים"

מעצרו של מנכ"ל אתר "בחדרי חרדים" הוארך היום בשבוע, ובמשטרה מצביעים עליו כאיש של תעשיית סחיטה שלמה. "החשוד הפך את האתר הזה למסחטת כספים של אנשים, עסקנים ופוליטיקאים במגזר החרדי", טוענים במשטרה. אחד הנסחטים: "שרפו אותי, לכלכו עלי, ורק מי שמכיר אותי באמת יודע שהכל שקר"

פרשת הסחיטה "בחדרי חרדים" מסתעפת: עובד בכיר באתר נעצר היום על ידי המשטרה, ובתום חקירה ראשונית שוחרר למעצר בית. במקביל, הוארך היום בשבוע נוסף מעצרו של מנכ"ל אתר "בחדרי חרדים", וזאת בין השאר לאחר שנציג המשטרה פירט בבית המשפט את הממצאים האחרונים שהושגו בחקירה. "החקירה מסתעפת והופכת למימדים גדולים מאוד", אמר נציג המשטרה בדיון.

העדויות שנגבו עד כה, המחשבים שנאספו, המחשבים שנלקחו והקלטות שהתקבלו - כל אלו מחזקים יותר ויותר את החשדות נגד מנכ"ל האתר החשוד. החוקרים מחזיקים בראיות הקושרות אותו ישירות למעשי הסחיטה. נציג המשטרה הפתיע בדיון וטען כי המנכ"ל המשיך גם מתא המעצר, בסיוע של אחרים, לשבש את החקירה נגדו.

המנכ"ל החשוד רכש את האתר לפני שש שנים. מדובר באדם חילוני, שהפך באתר האינטרנט ל"כל-יכול", אשר מוביל את תעשיית הסחיטה. כל החשודים והעדים שהתייצבו בפני החוקרים דיברו באופן חד משמעי שהכל התחיל והסתיים אצל המנכ"ל.

נציג המשטרה אף אמר בדיון: "החשוד הפך את האתר הזה למסחטת כספים של אנשים, עסקנים ופוליטיקאים במגזר החרדי, וניצל את שמם הטוב על מנת להשיג בסחיטה סכומי כסף שהצטברו למיליוני שקלים בתקופה של שנתיים".

המשטרה רוצה לסגור את האתר

משטרת ירושלים מאוד רוצה בשלב הבא לסגור את אתר האינטרנט. היועץ המשפטי לממשלה עדיין נמנע מלהנחות על כך בגלל עקרון השמירה על חופש העיתונות, אך במשטרה אומרים כי אין ספק שברגע שהאתר הזה ייסגר - ייפתח ברז התלונות.

ניצב ניסו שחם, מפקד מחוז ירושלים, התייחס היום בפעם הראשונה לפרשה מול המצלמות. "זו פרשת סחיטה עצומת מימדים", אמר. "העדה החרדית הייתה חלקים גדולים ממנה. סגירה של האתר תוביל לכך שמאות מתלוננים יספרו לנו עד כמה הם נסחטו ובכלל".

ולמרות זאת, החשוד ופרקליטיו ממשיכים לטעון כי לא מדובר בסחיטה, כי אם מדובר בעסקים ועסקאות חוקיים. "עצם הפליליות של כל המעשים כאן היא עניין שמצריך דיון נוסף", אמרה הערב עו"ד רחל תורן, פרקליטת מנכ"ל האתר. "מה שברור שמדובר כאן ברקע של מאבקי כוחות בין גופים שונים, אינטרסים עסקיים כאלה ואחרים שלצערי הובאו לפתחו של בית משפט פלילי - לטעמנו מבלי שהיה צורך בכך".

"ביקשו 100 אלף דולר בתמורה למחיקת ההכפשות"

הרב אורי סופר מבני ברק היה אחד מיעדי הסחיטה לכאורה. "ברגע שראיתי הרבה דברי הסתה באתר האינטרנט, הבנתי שהפכתי למטרה להכפשה ולקבורה בחברה בה אני חי", סיפר הערב בתכניתנו "שש עם עודד בן עמי". "אני מתבייש לצאת החוצה, לדבר עם אנשים. שלחתי חבר שיבקש את מחיקת הדברים, אבל הם דיברו על מאה אלף דולר בתמורה למחיקת הדברים. זה סכום שאני לא יכול לעמוד בו".

"אמרתי לחבר היקר שלי שאני לא יכול לעמוד בזה, וההכפשות נמשכו", מספר סופר. "שלחתי אליהם מייל אבל לא זכיתי לתשובה. בהתייעצות עם חבר פניתי לעורך דין, ששלח אליהם מכתב ובו דרש שימחקו את זה. התגובה כלפיו הייתה זעומה ביותר, מחקו אולי שורה אחת - אבל אחר כך התחילו עם הכפשות אחרות".

היום, חושש הרב סופר מפני החרפת ההכפשות נגדו. "אני בפחד גדול מאוד, גם כלפיי וגם כלפי הילדים והנכדים שלי", הוא אומר. "אני מרגיש שכבר שרפו אותי, לכלכו עלי, ורק מי שמכיר אותי באמת יודע שהכל שקר. אני בפחד מאוד גדול גם מנקמה תקשורתית, משום שהאתר עדיין באוויר ויכול להמשיך להכפיש. אני מכיר אנשים שיודעים שאם האתר הזה לא היה באוויר - הם היו מתלוננים".

בהכנת הידיעה השתתף יוסי זילברמן