התינוקת בת ה-5 חודשים שטולטלה יצאה מסכנת חיים, אך טרם שבה להכרתה

שיפור חל במצב הפעוטה שדודה חשוד שטלטל אותה. במהלך היום היא הועברה מהיחידה לטיפול נמרץ למחלקת אשפוז ילדים בבית החולים "סורוקה" שבבאר שבע. הדוד עדיין נתון במעצר

הדוד החשוד בטלטול אחייניתו (חדשות 2)

שיפור נוסף במצבה של התינוקת מאזור הדרום שלפי החשד טולטלה ונפגעה אנושות, לאחר שדודה טלטל אותה. הפעוטה, בת חמישה חודשים, הועברה מהיחידה לטיפול נמרץ בבית החולים "סורוקה" שבבאר שבע למחלקת אשפוז ילדים, אך בשלב זה טרם שבה להכרתה. מצבה של אחותה התאומה, הסובלת גם היא מחבלות, מוגדר טוב.

דודה של התינוקת, צעיר בן 24 המתגורר באשקלון, שהוגדר כחשוד העיקרי במעשה, נתון עדיין במעצר. במקביל, ממשיכים במרחב לכיש במשטרה לחקור את נסיבות הפרשה בניסיון לשפוך אור על פרטי המקרה.

"לא בטוח שמדובר במי שהתכוון לפגוע בקטין"

במהלך הדיון בהארכת מעצר הדוד, שהתנהל בשבוע שעבר בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, אמר נציכ המשטרה כי פרט לבן ה-24, ששמו ויתר פרטיו המזהים נאסרו לפרסום, חשודים בטלטול הפעוטה גם אנשים אחרים. בין היתר, הוא חשף כי נבדק חשד שלפיו מכסה אותו החשוד על אדם אחר שהיה אחראי לפגיעה בתינוקת. "אנחנו צריכים לבצע מספר פעולות חקירה כדי לאשש או להפריך את זה לחלוטין", לדבריו.

הכרעת השופטת שדנה בתיק, סבין כהן, העניקה חיזוק לאפשרות שאדם אחר - ולא החשוד - הוא שגרם לחבלות הקשות. "התרשמותי מחומר הראיות היא שאין מדובר במי שהתכוון לפגוע בקטין", היא הסבירה בהחלטתה. "ייתכן שמדובר ברשלנות, אך בוודאי לא במי שהתכוון מראש להביא לפציעה החמורה".

טרם הדיון בהארכת המעצר, האשימו בני המשפחה את צוות מגן דוד אדום שהוזעק לטפל בתאומות בגרימת הנזק. מאז תחילת החקירה הספיק הדוד לשנות את גרסתו ואמר, בין היתר, כי אכן טלטל את אחת הפעוטות בניסיון להרגיע אותה ובעת שבכתה. הוא טען כי זו נשמטה מידיו ואז נחבלה בראשה מארון הבגדים והרצפה.

אבי התינוקת: "היא הייתה כולה לבנה והתחילה להכחיל"

אביה של התינוקת סיפר בסוף השבוע שעבר על הרגע שבו ראה את בתו ללא נשימה. "אשתי הזעיקה אותי הביתה כי התינוקת לא נשמה. ראיתי שם שני אמבולנסים, ומהר מאוד גם ראיתי את אחד הפרמדיקים לוקח את הילדה על הידיים לתוך האמבולנס".

האב סיפר עוד כי "התינוקת הייתה כולה לבנה והתחילה להכחיל, בקושי אפשר היה לראות מה קורה לה. מיהרתי לבית החולים ברזילי, לא חשבתי באותם רגעים. המוח שלך לא עובד, אתה לא מבין מה קורה ואיך קרה, כל הגוף מפסיק לתפקד".

לדבריו, הדודים שמרו על בנותיהם לא פעם, אך עם זאת הדגיש: "אם היה קורה משהו חריג, לא היינו משאירים שם את הילדות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת