ארה"ב: אכל ארוחה מורעלת במטוס – ומת

מנת עוף נגועה בחיידקים שהוגשה ככל הנראה בטיסת "אמריקן אירליינס" מברצלונה לניו יורק, גרמה למותו של אזרח אמריקני. כעת אשתו ובתו תובעות את חברת התעופה, המצויה על סף פשיטת רגל, בסכום של מיליון דולרים

אוכל מזוהם בטיסת "אמריקן אירליינס". ארכי (רויטרס)

רבים מאיתנו לא חובבי ארוחות המטוס, אך לאות'ון קורטס מארה"ב זה עלה בחיים. במהלך טיסה של חברת "אמריקן אירליינס", הגישו לו מזון שככל הנראה היה נגוע בבקטריה. כתוצאה מכך הוא הורעל ומת.

ב-18 במאי השנה טס קורטס בטיסת "אמריקן אירליינס" מברצלונה לניו יורק. במהלכה רכש ארוחת ערב שכללה מנת עוף. לאחר שנחת בניו יורק, המשיך קורטס בטיסה למיאמי. במהלך ההמתנה לטיסת ההמשך, הוא החל לחוש כאבי בטן חדים, צמא פתאומי וכן סימפטומים נוספים שהעידו על מצבו הרעוע.

על אף מצבו הבריאותי, עלה קורטס על טיסת ההמשך למיאמי, אך במהלכה מצבו הידרדר. הוא חש בחילה עזה ואף לקה בליבו. הטייס נאלץ לבצע נחיתת חירום, ועל אף פעולות החייאה שניסו לבצע בו, בסופו של דבר נקבע מותו.

"לא ייתכן שהארוחה שהוגשה הובילה למותו"

בתו ואשתו של קורטס מגישות בימים אלו תביעה על סך מיליון דולרים, נגד חברת התעופה, וכן נגד השף שאחראי על הארוחה שהוגשה בטיסה. לטענתן, למזון המזוהם שהוגש לו, יש קשר ישיר למותו הפתאומי של אבי המשפחה.

בחברת התעופה, שנמצאת לאחרונה על סף פשיטת רגל, סירבו להתייחס למקרה. חברה גרמנית שאחראית על אספקת המזון ל"אמריקן אירליינס" ול-300 חברות תעופה נוספות בעולם, התנערה מאחריות למקרה בטענה ש"לא ייתכן שקיים קשר בין המזון שהוגש לנוסע, לבין הסיבוך הבריאותי שהוביל למותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק