הפיצוץ באירן: קצין בכיר נהרג

בין 17 ההרוגים בפיצוץ המסתורי נמצא גם קצין בכיר ששמו נקשר בתכנית הגרעין האירנית. הדי הפיצוץ נשמעו עד טהרן – כ-70 קילמטרים ממקום הפיצוץ. הסיבות אינן ידועות, האירנים טוענים כי מדובר בתאונה שהתרחשה כשחיילים ניסו להעביר תחמושת מן המקום

שעות ארוכות לאחר הפיצוץ באירן חושפת סוכנות הידיעות האירנית "פארס" פרטים נוספים על האירוע שפיצוציו החרידו גם את טהרן. בין 17 ההרוגים בפיצוץ ניתן למצוא גם קצין בכיר, חסן טהרני-מוקדם, שדרגתו מקבילה לדרגת תת אלוף.

מדובר בחוקר באוניברסיטת אימאם חוסיין בבירת אירן, עליה יש מידע כי היא קשורה לפרויקט הגרעין הצבאי. הוא ענד בראש יחידה במשמרות המהפכה שמטרתה פיתוח כלי נשק וטילים.

הפיצוץ נשמע במרחק של 70 ק"מ

פיצוץ אדיר אירע היום במחסן נשק באירן, סמוך לבירה טהרן. התקשורת המקומית דיווחה על 17 הרוגים ועל 15 פצועים, חלקם במצב אנוש. לפי עדי ראייה, ניתן היה לחוש בעצמת הפיצוץ למרחק של 45 קילומטר. סוכנות הידיעות פארס מסרה הודעה מפי משמרות המהפכה, לפיה הפיצוץ אירע במחסן נשק בבסיס בכפר בידגנח, ממערב לבירה, במהלך העברת תחמושת.

קודם לכן פורסם כי מספר ההרוגים עומד על 27, אך לאחר מכן דובר אירני מסר לסוכנות הידיעות האירנית כי "המספר נמסר בטעות".

"חברי היקרים למשמרות המהפכה העבירו נשק לאחד המחסנים, כשבעקבות תקלה, אירע פיצוץ", אמר דובר משמרות המהפכה רמזאן שריף לתקשורת המקומית. "חלק מהפצועים במצב אנוש", הוסיף שריף.

עדי ראייה סיפרו לסוכנות הידיעות הצרפתית כי הפיצוץ ניפץ זגוגיות בשכונות מגורים בפרבר המערבי של הבירה טהרן. חוסיין גארוסי, מחוקק מקומי המתגורר באזור, סיפר כי הפיצוץ התרחש כש"חלק גדול ממחסן נשק התפוצץ".

על פי הדיווחים, במקום נשמעו שני פיצוצים. מחסן הנשק שייך ככל הנראה למשמרות המהפכה האירנים. הרשויות באירן החלו לחקור את נסיבות האירוע, שככל הנראה נגרם במהלך העברת נשק בבסיס. אמבולנס ומסוק הוזנקו למקום, על מנת לסייע בטיפול בפצועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת