הרשתות הזרות בסיקור מיוחד: העולם מתרגש לקראת שחרור גלעד שליט

התקשורת הזרה מדווחת כמובן על שחרורו של גלעד שליט בהרחבה, ומנסה להסביר איך קורה שמשחררים אלף אסירים תמורת חייל אחד. יותר מ-250 כתבים זרים טסו לארץ, נוסף על מי שכבר כאן, חלקם התמקמו במצפה הילה, חלקם בעזה, ברמאללה ובירושלים. על הדיווחים שפותחים גם את מהדורות החדשות בכל רחבי תבל

"עסקה לטובת הכלל, או מחיר גבוה מדי?" - כך פתחו היום ברשת CNN את הדיווח על העסקה לשחרור גלעד שליט. נראה כי כמעט כל מהדורות החדשות בעולם נפתחו עם ידיעות לקראת העסקה בין ישראל לחמאס, כשעל הפרק בעיקר ניסיונות להסביר לצופים שלהם את מחיר העסקה.

כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר החל מהשעה 6:00 בבוקר ועד שעות הלילה משדר מיוחד לרגל שובו של גלעד שליט, כולל דיווחים ועדכונים בשידור חי מכל מוקדי ההתרחשות בישראל, במצרים, בעזה וביהודה ושומרון, ובליווי כתבי ופרשני חדשות ערוץ 2.

"יותר מאלף אסירים פלסטינים ישוחררו בתמורה לחייל ישראלי אחד", מדווחים ברשתות הזרות בשלל שפות, אך לחלק יותר פשוט להסביר את הרקע להחלטה. אמה הרד, כתבת רשת סקיי ניוז מסבירה: "אני חושבת שאנשים מבינים, שבישראל יש מעין חוזה בין המדינה לחייליה. האזרחים משרתים בצבא והם מצפים שהמדינה תדאג להם".

אולם לכתבת הטלוויזיה הספרדית יולנדה אלברז, המשימה היתה מעט יותר קשה. הבוקר היא הייתה בבית המשפט, הכינה כתבה על עתירת המשפחות השכולות: "גם בספרד יש לנו בעיה של טרור כמו שהיא קיימת בישראל, וממשלת ספרד מעולם לא עשתה עסקאות כאלה", היא מדגישה.

250 עיתונאים הגיעו מכל רחבי העולם, במיוחד לסקר אירוע זה, בנוסף לאלו שכבר כאן. חלקם התמקמו במצפה הילה, חלקם בעזה, ברמאללה ובירושלים. אולם נדמה כי הנוכחות הגבוהה ביותר היא של כלי התקשורת הצרפתים. "כל מה שנוגע לישראל מעניין מאוד את צרפת ואת אירופה בכלל ולגלעד שליט יש אזרחות צרפתית ", מספר כתב הרשת הצרפתית RT והשוויצרית TSR סטפן עמר.

נדמה שהסיפור האנושי של גלעד הצליח לעניין את כל התקשורת העולמית, ורבים ישדרו מחר את רגעי השחרור בשידור חי מישראל - לעיני הצופים בכל רחבי תבל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת