המירוץ הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית יצא לדרך

הספריה על שם הנשיא לשעבר רונלד רייגן שבקליפורניה אירחה הלילה את העימות הראשון של המפלגה הרפובליקנית לקראת הבחירות, שיתקיימו בעוד יותר משנה. המועמדים הבולטים התרכזו בעיקר בוויכוח מי מהם יצר יותר משרות, ומי יכול להוציא את ארה"ב מהבוץ הכלכלי: 9.1% אבטלה של עידן אובמה

מתייצבים למאבק (רויטרס)

המועמדים הרפובליקנים שנפגשו הלילה בקליפורניה נאלצו הלילה להפסיק לרגע את הביקורת הנוקבת נגד הנשיא המכהן, הדמוקרטי ברק אובמה, כדי להיאבק בינם לבין עצמם על הזכות להתמודד מולו בבחירות שיערכו בנובמבר 2012.

המצב הכלכלי בארצות הברית ובעיית האבטלה שצוברת תאוצה (9.1% אבטלה בעידן אובמה) הלהיטה את הוויכוח וגרמה לשני המועמדים המובילים, מושל טקסס ריק פרי ומיט רומני מושל מסצ'וסטס לשעבר, להתקוטט ביניהם. השניים התווכחו סביב נושא המשרות שכל אחד מהם יצר, וניסה להראות צד לא מחמיא של השני. לבסוף, פינו השניים את הבמה למועמד רון פול, שהדגיש: "אנחנו לא צריכים להכפיש כאן אחד את השני, אנחנו צריכים לזכור - הצוות הזה צריך להדיח את ברק אובמה מהנשיאות".

מישל בקמן ממתינה לעימות הבא

מהרגע שריק פרי נכנס למרוץ, הוא הפך למועמד המוביל בסקרים, האיש בעל הסיכויים הגדולים ביותר להתמודד על קולות הבוחרים מול אובמה. בעימות הלילה טען פרי נגד רומני ואמר: "מייקל דוקאקיס (מושל לשעבר מהמפלגה הדמוקראטית) יצר פי שלוש יותר משרות ממיט רומני כשהיה מושל מסצ'וסטס". רומני לא נשאר חייב וענה: "למעשה, ג'ורג' בוש יצר יותר משרות ממך".

העימות הלילה היה העימות השלישי במירוץ לראשות המפלגה וכרגע נראה שהמתמודד רון פול, שלא באמת מאיים על המתמודדים הבולטים, הוא המנצח הגדול.

המועמדת מישל בקמן, שידועה בעוקצניות שלה, בחרה להיות שקטה במהלך העימות ולא סיפקה כותרות כהרגלה. אבל תומכיה מאמינים שהיא שומרת את כוחה לעימותים הבאים, ויהיו עוד שלושה כאלה בשבועות הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת