אובמה: דירוג האשראי ירד - בגלל פוליטיקאים

נשיא ארצות הברית נשא נאום תקיף על המפולת בשווקים, והאשים את המחנה הרפובליקני היריב בכך שהביא, בשל שיקולים פוליטיים גרידא, למצב שהוליד את הורדת דירוג האשראי של ארצות הברית

נשיא ארצות הברית ברק אובמה נשא הערב נאום נוסף על המפולת בשווקים, שנשא - בניגוד לקודמו - אופי תקיף במיוחד כלפי המחנה הרפובליקני היריב. אובמה אמר כי ניתן היה למנוע את הורדת דירוג האשראי האמריקני, אך "פוליטיקה מפלגתית קטנונית גרמה לתקיעתם של תהליכים שונים בחודשים האחרונים".

אובמה אמר כי המצב הנוכחי בשווקים "ערער את אמינות הציבור האמריקני בפוליטיקאים, שהזיקו לאחרונה הרבה יותר מאשר תרמו להם". הוא הביע הזדהות עם אזרחיו ואמר כי הוא עצמו מתוסכל מהמתרחש, בדיוק כמוהם. את הנאום נשא אובמה בביקור במדינת מישיגן.  

לפני שלושה ימים ניסה אובמה להרגיע את אזרחיו, את הכלכלנים ואת המשקיעים מסר מרגיע באשר ליכולתה של הכלכלה האמריקנית להילחץ במהרה מהמצב אליו נקלעה - אך למרות הכל, המשיכה הבורסה בוול סטריט לקרוס.

לפני שלושה ימים אובמה נשמע אופטימי יותר

אובמה אמר כי חרף הורדת הדירוג, תוכל ארצות הברית לפרוע את חובותיה. בין היתר, הוא ציין את התבטאותו האופטימית של וורן באפט שהביע אמון בחוסנה של הכלכלה האמריקנית. "הבעיות שלנו הן בנות-פיתרון ואנו יודעים איך לטפל במצב", אמר אובמה בנחישות - וציין כי "השווקים עדיין מאשרים שהדירוג שלנו הוא מהבטוחים ביותר שיש כיום בעולם".

אובמה מנה כמה צעדים שיש, לדבריו, לבצע כדי לייצב את הכלכלה: "עלינו לערוך רפורמות במיסוי וכן שינויים שאינם מרחיקי לכת בחלק מהפרויקטים שלנו, כמו תכנית הבריאות. עלינו לפעול ליצור כמות נוספת של משרות בכל חודש, כדי להניע את הכלכלה שלנו הלאה".

נוסף על כך, הוא ציין כי עצמאיים עשירים ייאלצו לשלם את חלקם מכיסם כדי להביא לקיצוץ בגירעון של ארצות הברית. למרות הורדת הדירוג, אמר הנשיא האמריקני כי לפי ראות עיניו, "תסווג כלכלת ארצות הברית תמיד כ-AAA".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת