האזנות סתר גם לקורבנות מגדלי התאומים

לאחר שנחשף כי האזינו לתיבות הדואר הקולי של קורבנות פשע, משפחת המלוכה, סלבריטאים וגם פוליטיקאים ומדינאים בכירים בבריטניה, מתרחבת פרשת ההאזנות של הצהובון "ניוז אוף דה וורלד". הערב מתברר כי כתביו האזינו ככל הנראה גם לדואר הקולי של בריטים שנהרגו במתקפת הטרור במגדלי התאומים

האזנות - גם לקורבנות התאומים (חדשות 2)

כתבי הצהובון הבריטי המנוח "ניוז אוף דה וורלד" ניסו לפרוץ גם לתיבות הדואר הקולי של קורבנות מתקפת הטרור על מגדלי התאומים בניו יורק, כך מדווח הערב העיתון "דיילי מייל".

שוטר ניו יורקי לשעבר דיווח לעיתון כי אנשי "ניוז אוף דה וורלד" פנו אליו ואמרו כי ישלמו לו כדי שישיג להם את פלט שיחות הטלפון האחרונות של חלק מקורבנות הפיגוע ב-2001.

לדבריו, הכתבים ביקשו את מספרי הטלפון של קורבנות בריטים ואת פרטי השיחות שביצעו בימים שלפני המתקפה הקטלנית בלב מנהטן. התיבות הקוליות ככל הנראה כללו הודעות מצמררות מקרובי משפחה מודאגים שניסו לתקשר עם יקיריהם בזמן המתקפה.

אם ההאשמות הללו יתבררו כנכונות, רופרט מרדוק, בעלי העיתון שנסגר בעקבות שערוריית ההאזנות, יעמוד גם בפני תביעה אמריקנית ולא רק תסבוכת משפטית בבריטניה.

העיתון נפרד: "תודה ולהתראות"

הצהובון הבריטי המצליח "ניוז אוף דה וורלד" שלח שלשום למכונות הדפוס את הגיליון האחרון שלו, לאחר 168 שנות פעילות. בעמוד הראשי התנוסס הכיתוב: "תודה לכם ולהתראות".

הכנתו של הגיליון לדפוס הייתה שיאו של יום אמוציונלי במיוחד במשרדי החברה. "זה לא המקום שבו אנו רוצים להיות וזה לא המקום שבו מגיע לנו להיות, אבל אני יודע שנפיק גיליון שנוכל להתגאות בו", כתב עורך העיתון קולין מיילר בדואר אלקטרוני ששלח לעובדים בחברה.

סגירתו של העיתון המצליח היא צעד עיקרי בניסיונו של הבעלים, איל התקשורת רופרט מרדוק, להתמודד עם פרשיית שהסעירה את בריטניה - בכירים במערכת העיתון ביצעו האזנות סתר בלתי חוקיות לאלפי בני אדם, ביניהם לבני משפחת המלוכה ולמשפחות שכולות.

לטור של ליאור פרידמן - "'ניוז אוף דה וורלד' נסגר, אבל המציצנות נותרה על כנה"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת