ארצות הברית חוגגת עצמאות

235 שנים אחרי שנפרדו מעול שלטונה של בריטניה, יחגגו האמריקנים את חגם הלאומי כמיטב המסורת. בין הפיקניקים, התהלוכות ותחרויות אכילת הנקניקיות - יארח הנשיא בבית הלבן אנשי צבא לארוחה. עם רדת הלילה, יצבעו את השמיים זיקוקין די-נור

מעצמת העל וידידתה הגדולה של ישראל חוגגת בהוד והדר 235 שנים להיווסדה - מאז אותו יום ב-1776 שבו הכריזו החלוצים - "האבות המייסדים" של האומה האמריקנית, על עצמאותם ועל פרידתם מעול שלטונה של בריטניה.

לפי מיטב המסורת, מצפים תושבי מדינות קליפורניה, מסצ'וסטס, ניו אורלינס, הוואי ואלסקה לתחרות אכילת הנקניקיות שנערכת מדי שנה - כשהבולטת שבהן היא זו שמתקיימת בקוני איילנד. גם השנה, לא נפלו הפתעות וג'ואי צ'סנר זכה שוב בתחרות לאחר שבלס 62 נקניקיות בעשר דקות.

בערים רבות אחרות נערכות תהלוכות ובפארקים העצומים ברחבי ארצות הברית מתקבצים בני משפחות אמריקניות לבלות זמן איכות בחיק הטבע. חלק מהמבלים ייהנו מקונצרטים שייערכו תחת כיפת השמיים - כשבכל מקום מתנוסס בראווה הדגל בעל הפסים והכוכבים.

איך בילה הנשיא את יום העצמאות?

את יום חגה של ארצו העביר נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, יחד עם רעייתו מישל ושתי בנותיו. הם אירחו לארוחת ברביקיו שתיערך במדשאת הבית הלבן לוחמים בצבא האמריקני ובני משפחותיהם.

המזון יוכל לפי כללי המטבח הבריא של מישל אובמה, והסטייקים כנראה לא ידממו על הצלחות. במרחק לא גדול משם, בהר וורנון, סמוך למקום שהיה ביתו של הנשיא הראשון - ג'ורג' וושינגטון, נשבעו אמונים לארצות הברית ולערכי החירות שלה 100 אזרחים חדשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת