הפינגווין טעה בדרך והגיע לניו זילנד

תושבת ניו זילנד שטיילה עם כלבה בחוף הים של ניו זילנד הבחינה לפתע ב"משהו לבן מבריק על החוף". רק כשהזעיקה עזרה, התברר שמדובר בפינגווין קיסרי קטן, שכנראה טעה בדרך והגיע בטעות - כל הדרך מאנטרקטיקה. "בדרך כלל הם נשארים על הקרח", הסביר מומחה לפינגווינים, "אבל הבחור הזה פשוט המשיך צפונה ולא עצר"

פינגווין קיסרי צעיר, שבדרך כלל נמצא רק באנטרקטיקה, הופיע במפתיע בחוף של ניו זילנד. מדובר באירוע נדיר ביותר: זהו הפינגווין הראשון שנצפה בניו זילנד מזה 44 שנה.

"פתאום ראיתי את הדבר הלבן המבריק הזה עומד, וחשבתי לעצמי: 'אני מדמיינת'", סיפרה כריסטין וילטון, שמצאה את הפינגווין בעודה מטיילת עם הכלב שלה בחוף הים. "זה נראה כאילו מישהו הצניח אותו מהשמיים".

בניו זילנד מתקשים להבין כיצד הגיע הפינגווין לניו זילנד, כשאחד ההסברים עשוי להיות שהוא פשוט טעה בדרך. "זה מדהים לראות אחד מהיצורים האלה בחוף שלנו", אמר מנהל המחלקה לשימור במדינה. לדעת המומחים, הפינגווין צעיר בגילו יחסית, כבן 10 חודשים, וגובהו הוא כ-80 ס"מ.

"הציפור ככל הנראה נולדה בחורף האחרון", הסביר קולין מיסקלי, מומחה לפינגווינים, והוסיף כי ייתכן שהוא חיפש תמנונים וסרטנים, ואז טעה בניווט והגיע לאי הצפוני של ניו זילנד. "בדרך כלל הם נשארים על הקרח", אמר המומחה, "אבל הבחור הזה פשוט המשיך צפונה ולא עצר".

הפינגווינים בקוטב נוהגים לאכול שלג כדי לקבל נוזלים, וכך ניסה הפינגווין התועה להרטיב את החול ולאכול אותו. "הוא לא מבין שהחול לא יימס, הסביר המומחה והוסיף כי אין סכנה שהפינגווין הצעיר יתייבש, משום הוא יכול לשתות ממי הים.

בניו זילנד החליטו לתת לטבע לעשות את שלו ומקווים שהפינגווין הצעיר ימצא את דרכו בחזרה הביתה. בינתיים הונחו המקומיים שלא להתקרב אליו ולקשור את הכלבים שלהם ברצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת