האם שגרירת סוריה בפריז התפטרה?

ערוץ טלוויזיה בצרפת שידר הקלטה בו שגרירת סוריה בפריז למיה שקור מודיעה כי היא מתפטרת בגלל המהומות במדינה ובכך הפכה לדיפלומטית הסורית הראשונה שמתפטרת בשל הרג האזרחים. זמן קצר לאחר מכן שידרה רשת אל ערביה הקלטה של אישה עם קול שונה, שטוענת כי היא השגרירה וכי כלל לא התפטרה

למיה שקור. התפטרה, או שלא (מתוך אתר אונסק"ו)

 

(בסרטון: הדיווח בערוץ הצרפתי על ההתפטרות)

שני ערוצי טלוויזיה שידרו הערב הקלטות קוליות של אישה שהם טוענים כי היא שגרירת סוריה בפריז, אולם בכל אחת מההקלטות מתקבלת תגובה הפוכה ומסתורית בנוגע להתפטרותה של השגרירה. כעת בודקים בצרפת האם מדובר במתיחה, או שהשגרירה פשוט התחרטה.

ערוץ הטלוויזיה הצרפתי "פראנס 24" פרסם הערב כי השגרירה למיה שקור אמרה כי היא מתפטרת מתפקידה במחאה על האלימות והדיכוי שמפגין המשטר הסורי כלפי מחאת האזרחים. אולם זמן קצר לאחר מכן, ערוץ הטלוויזיה אל ערביה המשדר מדובאי השמיע הקלטה של אישה בעלת קול שונה שאומרת, בערבית, כי היא השגרירה שקור וכי כלל לא התפטרה.

הערוץ הצרפתי: עומדים מאחורי הפרסום

סוכנות הידיעות רויטרס ניסתה להשיג את השגרירה, ללא הצלחה. ברויטרס, שפרסמו ראשונים את דבר ההתפטרות, טוענים כי לפני הפרסום פנו לשגרירות סוריה כדי לאמת את הפרטים, מהם קיבלו תשובה באי-מייל, המאשר את דבר ההתפטרות.

אולם התקשורת הסורית דיווחה במהירות כי הדבר שגוי ואל ערביה מיהרה לפרסם תגובה זועמת בערבית מאישה הטוענת כי היא השגרירה והכחישה כי התראיינה לערוץ הצרפתי: "לא דיברתי עם אף ערוץ בעולם ואני כועסת מאוד", אמרה.

עורך בערוץ "פראנס 24" אמר כי הוא מכיר את שקור וכי הערוץ עומד מאחורי השידור. סגנית העורך הראשי רנה קפלן אמרה כי היא בטוחה ב-100% בזהותה של שקור וכי הערוץ שוחח עמה במספר הטלפון הרגיל שלה.

אם שקור אכן התפטרה, מדובר בדיפלומט הסורי הראשון שמתפטר בעקבות המהומות בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת