אחרי החיסול: ארצות הברית בכוננות נקמה

האמריקנים נערכים בכוננות שיא, בהנחה שפיגועי נקמה של אל-קאעידה על חיסולו של בן לאדן הם כמעט בגדר עובדה מוגמרת. ראש ה-CIA הזהיר: "סבירות גבוהה" שזה יקרה. בינתיים טרח כבר ה-FBI לעדכן את רשימת הטרוריסטים המבוקשים ביותר בעולם, ובראשם בן לאדן עם כיתוב באדום - "מת"

רשימת המבוקשים: בן לאדן מת (רויטרס)

את מקומה של האופוריה שאפפה בשעות האחרונות את ארצות הברית, עם ההודעה על חיסולו של אוסמה בן לאדן, תופסת בהדרגה כוננות ספיגה וחשש מהותי וממשי מפני ניסיונות רצחניים לנקום את דמו של רב-המחבלים ומנהיג אל-קאעידה.

ראש ה-CIA, ליאון פנטה, כבר הזהיר אחר הצהריים כי אנשיו של בן לאדן ינסו "בסבירות גבוהה" לנקום את דמו: "למרות שהוא עצמו איננו, הארגון שבראשו עמד לא מת", אמר האיש שהוביל את מבצע החיסול. "קרוב לוודאי שהמחבלים שלו מבקשים נקמה, ולכן אנו פועלים על האצבע על הדופק ומוכנים לקבל החלטות בזמן אמת".

על רקע החיסול הדרמטי, ה-FBI כבר טרח לעדכן בשעות הצהריים את רשימת 10 הטרוריסטים המבוקשים ביותר בעעולם. לראשונה זה כמעט עשור, "הודח" בן לאדן מהמקום הראשון והכתובת "מת" מתנוססת באדום מעל תמונתו.

מאז פיגוע 11 בספטמבר 2001 במגדלי התאומים בארצות הברית, הציע הממשל האמריקני פרס של 25 מיליון דולרים למי שיסגיר את בן לאדן לידי אנשיו. כעת, עומד בראש רשימת המבוקשים עמיתו של בן לאדן לאל-קאעידה, אדהם יחיא קדהאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט