ארה"ב: חקירה נגד מרכז הקבלה ונגד הקרן של מדונה

מרכז הקבלה בארצות הברית שמושך אליו סלבריטאים רבים כמו מדונה, מושך עכשיו תשומת לב אחרת - של רשות המיסים האמריקנית שרוצה לדעת מי בדיוק מנהל את הכספים של הארגון ולמה מיליונרית מלוס אנג'לס טוענת שהונו אותה

מדונה מתחזקת (AP)

מרכז הקבלה, המוסד שמקבל את מרבית תרומותיה של מדונה ומושך אליו סקרנים, אנשים רוחניים ותורמים מכל רחבי היבשת והעולם, נמצא כעת תחת חקירה של רשות המיסים האמריקנית. התקשורת בארה"ב מדווחת שחבר מושבעים ממדינת ניו יורק החליט שהחשדות נגד המוסד מצדיקות חקירה.

מטרת החקירה, על פי הפרסומים, היא לחשוף פעולות של מרכז הקבלה, קרן הסיוע למלאווי, ומשפחת ברג - הבנים יהודה ומיכאל, בעלי ומפעילי הקרנות. מדונה, על פי הפרסום, מודעת לחקירות. היא תרמה מיליונים לארגונים, אך ככל הנראה לא הלוותה כספים למרכז הקבלה והקרנות הקשורות אליו. ב-2008 ו-2009 היא תרמה שני מיליון דולר וחצי לקרנות.

מי בדיוק מנהל את הקרנות?  

מדונה היא לא התורמת המרכזית והגדולה ביותר של הארגונים. אישה אחרת, קורטני ג'דס, בעלת הון מלוס אנג'לס שתרמה למרכז הקבלה 20 מיליון דולרים, טוענת שהמרכז ומשפחת ברג הונו אותה וסחטו ממנה תרומות במרמה. למדונה יש בעיות משלה: הקרן למען מלאווי עומדת עכשיו לפני עוד משפט, עובדים לשעבר בקרן למען מלאווי טוענים שכוכבת הפופ והקרן שלה לא עמדו בהסכמי השכר ופיטרו עובדים ללא סיבה ובלי פיצויים הולמים.

אחת השאלות שהרשות למיסים שואלת היא מי בדיוק מנהל את החשבונות של מרכז הקבלה והקרן למען מלאווי. שתי הנשים שמנהלות בפועל את הארגונים הן שתי בנותיה של קארן ברג, מנהיגת המרכז ורעייתו של פיליפ ברג, הפעיל במרכז, אותו מכנים "הרב".

במשרד התובע במנהטן לא אישרו ולא הכחישו את החקירה נגד מרכז הקבלה או הקרן למען מלאווי.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק