סוף העולם: ב-21 במאי ב-9:00 בבוקר?

מטיף אמריקני בעל אלפי מאמינים ברחבי העולם סבור שבעוד פחות מחודשיים אוכלוסיית העולם תיכחד. על פי נבואה שהוא מפרסם בשבועות האחרונים, ב-21 במאי בשעה 9:00 בבוקר שעון ישראל יגיע סוף העולם. לדבריו, 2% מאוכלוסיית העולם תעבור לגן עדן וכל היתר - ישר לגיהנום

אפוקליפסה ב-21 למאי? (חדשות 2)

אם שואלים את המטיף אמריקני הארלד קאמפינג, סוף העולם קרוב, אפילו קרוב מאוד. המטיף מאוקלנד קליפורניה משוכנע לחלוטין כי העולם יגיע לקיצו ב-21 במאי השנה, בשעה שש אחר הצהריים- שעון קליפורניה (תשע בבוקר שעונינו).

על פי קאמפינג, 2% מאוכלוסיית העולם יעברו באופן מיידי לגן עדן באותו רגע המקרב ובא. כל שאר בני האדם, הכוללים את אלו שאינם נמנים עם קהל מאמיניו של המטיף, יעשו את דרכם לצד השני - לגיהנום.

אם הודעתו הדרמטית של קאמפינג היתה ניתנת בכנסיה נידחת בקליפורניה, היא ככל הנראה הייתה חולפת בלי שום תגובה. אבל למרבה ההפתעה, התחזית שלו התפרסמה בלוחות מודעות בכל רחבי ארה"ב, ואפילו על מסכי הטלוויזיה של חברת התעופה "אמריקן איירוויס".

בכל יום, קאמפינג בן ה-89 פונה לקהל מאמיניו בעזרת תחנת רדיו שמשדרת להגדרתה "שידורים דתיים". התחנה מתקיימת בזכות תרומות קהל השומעים, שמסתכמות כיום ב- 120 מיליון דולר. כעת עם ההון הזה הצליח קאמפינג לקנות יותר מ-2,000 שלטי חוצות בכל רחבי היבשת ועליהם הבשורה על יום הדין.

קאמפינג מסביר בתכניות הרדיו שלו כי סוף העולם ממש קרוב, וכי "זה הופך למקסים מידי רגע". הוא מסביר: "אנחנו לא מדברים על משחק פוטבול, על נישואין או על סיום הקולג', אנחנו מדברים על סוף העולם. אתם יכולים להיות מתים לגמרי, או חיים לגמרי - הכל מגיע עכשיו".

רעידות האדמה בעולם - הן רק סימן מקדים

קאמפנינג טוען כי הוא גאה בשידוריו שעוברים ב-48 שפות. יש לו מאזינים בדרום אפריקה, רוסיה, טורקיה ועוד מדינות. הוא טוען שלימוד הכתובים במהלך 70 השנים האחרונות סייעו לו לגלות שיטה לפענוח פרטים מסתוריים המופיעים בהם.

לפי הבנתו של קאמפינג, ב-21 למאי יעברו בדיוק 722,500 ימים מאז ה-1 לאפריל, 33 לספירת הנוצרים - היום בו ישו נצלב. הוא טוען שהמספר 722,500 הוא מספר משמעותי ביותר, מפני שזהו המספר שמתקבל כשמכפילים את המספרים בעלי החשיבות במסורת הנוצרית: 5, 10 ו-17, פעמיים. "כשגיליתי את זה , זה ממש פוצץ לי את המוח", הוא אמר בתכנית שלו אמש.

האירועים האחרונים, כמו רעידות האדמה ביפן, ניו זילנד והאיטי הם התרחשויות מקדימות לקראת סופו של העולם, ורמזים חשובים על פי המטיף. "כל הגניבות, השקרים, הרשעות והמתירנות המינית שפושעת היום בחברה האנושית, צריכה להגיד לנו משהו", הוא אומר. "כך גם התנועות של ההומוסקסואלים", הוא מוסיף, "האירועים האלה הם סימנים מאלוהים, סימנים לקראת סופו של העולם".

קאמפינג נולד כבאפטיסט , אבל במהלך השנים הוא יצר לעצמו כנסיה שהיא זרם בפני עצמה. מבקריו טוענים שזו לא הפעם הראשונה שהוא מתנבא וזו לא הפעם הראשונה שאלו שטויות. קאמפינג חזה שב-6 לספטמבר 1994 , ישו ישוב להלך על פני הארץ. אלפים ציפו והתכוננו, אבל ישו לא הגיע. רשת CNN שמדווחת על החזון המוזר מייעצת לצופיה, לא להתחיל לארוז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק