חשש ביפן: מספר ההרוגים - יותר מ-11 אלף

בחלוף השעות מתבררים מימדי האסון ביפן: ברשויות מביעים הבוקר חשש כי מספר ההרוגים יהיה יותר מ-11 אלף בני אדם. ממשלת יפן הודיעה היום רשמית: תקלה חמורה נוספת בכור גרעיני שני בפוקושימה

כשברקע נמשכים המאמצים לאמוד את הנזקים הקשים ברעש האדמה והצונאמי ביפן, מביעים היום ביפן חשש כבד מהאפשרות שמניין ההרוגים באסונות יחצה את ה-11 אלף בני אדם - כך מדווח העיתון הגרמני "דר שפיגל".

רעידת אדמה ביפן - כל העדכונים

במקביל, התריעו הלילה רשויות הגרעין ביפן על תקלה חמורה נוספת בכור גרעיני שני בפוקושימה. על פי דובר הממשלה יוקיה אדנו, ייתכן שחלה התכה חלקית בכור ונבחנת אפשרות של הכרזה על מצב חירום גרעיני.

מבדיקה במקום התברר כי מערכת הקירור של הכור הפסיקה לעבוד וקיים חשש להתפוצצות. עד כה פונו מבתיהם יותר מ-170 אלף תושבים המתגוררים סמוך לאזור בשל התקלות.

2,000 הרוגים ו-10,000 נעדרים

כמו כן גדל החשש כי מספר האנשים שנפגעו מהקרינה הרדיואקטיבית בכור הגרעיני עלול להגיע ל-160. על פי הדיווחים מיפן, הגיעו לבתי החולים באזור תשעה בני אדם אשר סובלים מתסמינים העשויים להעיד כי נפגעו מהקרינה. עם זאת מנסים במדינה להרגיע את הבהלה ואומרים כי הקרינה הרדיואקטיבית פוחתת. במקביל נמשכים מאמצי החילוץ והניסיונות לאתר עוד לכודים בחיים.

עד כה דווח ביפן על כ-2,000 הרוגים וכ-10,000 מוגדרים נעדרים. יותר מ-140 אלף תושבים פונו מבתיהם בשל נזקי האסון.

צונאמי ביפן - הסיקור המלא:

צפו: האדמה הרעידה את גורדי השחקים של טוקיו

ממשלת יפן מרגיעה: "הכור לא ניזוק"

מה הסכנות בפיצוץ הכור היפני?

תיעוד: השניות הראשונות של רעידת האדמה

בעקבות רעש האדמה: סכנה לדליפה בכור גרעיני

גוגל הקימה שירות לאיתור נעדרים

עדות מיפן: "הבניין כולו רעד"

רעידות האדמה שפקדו את העולם בעשור האחרון


כיצד נוצר צונאמי?

האם הירח גרם לאסון ביפן?

רגע אחרי רגע: תיעוד הצונאמי בתמונות 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק