גרמניה סוערת בגלל "רביעיות היטלר"

"רביעיות הפיהרר" הן משחק רביעיות שנראה שגרתי - צריך לאסוף כמה שיותר סדרות קלפים. אלא שכאן לא מדובר ב"חיות ארצנו", אלא בדיקטטורים מהעולם, בהם היטלר, מוסוליני, סדאם חוסיין, אידי אמין ועוד שורה של רודנים. התובע הגרמני, שלא ממש משועשע מהמשחק מעורר המחלוקת, הודיע כי יצרני המשחק יועמדו לדין

יוצר הקלפים האלה אומר שהוא התכוון להביע הצהרה אירונית על ההסטוריה, אבל מערכת המשפט הגרמנית לא ממש מבינה את הבדיחה.

בין ההמצאות שהוצגו ביריד הצעצועים האחרון בנירנברג (אותה נירנברג מחוקי הגזע המפורסמים), בלט משחק "רביעיות". שם המשחק הוא "רביעיות הפיהרר", ומשחקים אותו כמו כל משחק רביעיות מוכר אחר - רק שכאן לא מדובר ב"חיות ארצנו" או "ציפורים נודדות".

בין 32 הקלפים במשחק הרביעיות המוזר הזה, אפשר למצוא את את הצורר הנאצי אדולף היטלר, ולצדו את סטאלין, מאו צה-טונג, צ'אושסקו הרומני, מוסוליני, אידי אמין מאוגנדה, פרנקו הספרדי ועוד דיקטטורים אכזריים מההיסטוריה. בכל קלף אפשר למצוא הסבר על הרודן - מדינת פעילות, תקופת שלטון וזוועות אחרות.

"זה נועד להציג את הרודנים באור מגוחך"

הקלפים לא חדשים בשוק. הם קיימים כבר מ-2008, אבל עכשיו הם העלו את חמתם של אנשי החוק הגרמני. דובר משרד התובע אמר שהיצרנים בנירנברג לא קיבלו אישור להדפיס כאלה קלפים. על פי החוק הגרמני אסור להציג צלב קרס או כל סימן אחר שקשור ברייך השלישי, הקלף של היטלר כולל את הסימן האסור ולכן היוצר של הקלפים האלה - יועמד לדין.

ג'ורג' ואגנר ויורגן קיטלר, יצרני המשחק מהמבורג, אומרים להגנתם כי הקלפים "לא מפארים איש, זה רק מראה אותם באור מגוחך". מחיר המשחק - סכום השווה לחמישים שקלים, והמטרה היא לאסוף כמה שיותר דיקטטורים. זו אולי הפעם הראשונה שהם יכולים להביא לסוג של ניצחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק