אוסקר 2011: "נאום המלך" מוביל את רשימת המועמדים

בלוס אנג'לס הכריזו על המועמדים לפרסי האוסקר. את הרשימה מוביל הסרט "נאום המלך" עם 12 מועמדויות. נטלי פורטמן, שזכתה בגלובוס הזהב, מועמדת להניף עוד פסלון יוקרתי. "חיים אמיתיים" של שלומי אלדר - לא ברשימה. אז מי יחזור הביתה עם חיוך ומי יבכה? כאן כל הפרטים

הוכרזו המועמדים לפרסי האוסקר 2011. את הרשימה מוביל הסרט "נאום המלך", שזכה ל-12 מועמדויות, בהן לסרט הטוב ביותר. "אומץ אמיתי" מועמד ל-10 פרסים. מולם יתייצבו גם: "הרשת החברתית" עם 8 מועמדויות, "ברבור שחור", "פייטר", "התחלה", "הילדים בסדר", "קר עד העצם", "127 שעות" ו"צעצוע של סיפור 3". סרטו התיעודי של שלומי אלדר "חיים אמיתיים" לא נכלל ברשימה.

• המועמדות לשחקנית הטובה ביותר: אנט בנינג, ניקול קידמן, ג'ניפר לורנס, נטלי פורטמן, מישל וויליאמס.

• המועמדים לשחקן הטוב ביותר: חוויאר בארדם, קולין פירת', ג'יימס פרנקו, ג'סי אייזנברג, ג'ף ברידג'ס.

• המועמדים לשחקן המשנה הטוב ביותר: כריסטיאן בייל, ג'ון הוקס, ג'רמי רנר, מארק רופאלו, ג'פרי ראש.

• המועמדות לשחקנית המשנה הטובה היותר: איימי אדאמס, הלנה בונהם קרטר, מליסה ליאו, היילי דטיינפלד, ג'קי וויבר.

• המועמדים לבמאי הטוב ביותר: דארן ארונופסקי (ברבור שחור), דייויד פינצ'ר (הרשת החברתית), טום הופר (נאום המלך), האחים כהן (אומץ אמיתי), דייויד או. ראסל (פייטר).

מי שהקריאה את רשימת המועמדים השנה היא מוניק, שזכתה באוסקר על תפקידה בסרט "פרשס". יחד איתה יעמד מתרגש טום שיראק, נשיא האקדמיה לסרטים, אומנות ומדע. ההכרזה על המועמדים לפרס היוקרתי הועברה בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט. הטקס עצמו יתקיים ב-27 בפברואר בלוס אנג'לס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על טקס האוסקר ה-83? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק