האוסטרלים מספרים על השיטפון - ברשת

באוסטרליה, מי שעוד לא נמלט או פונה מביתו, נכנס בימים האחרונים לאינטרנט כדי להתעדכן במצב - וגם לברר מה קורה עם הקרובים והחברים. "המים הגיעו כבר לרחוב שלך?", שאלה צעירה אחת מחברותיה. בינתיים, בהאיטי, מציינים שנה לאסון הנורא עם תמונות מיוחדות מלפני ואחרי האסון

באוסטרליה עולה כעת הבוקר, עם התגברות השיטפונות במזרח המדינה: העיר השלישית בגודלה, בריסביין, מוצפת כמעט לחלוטין. אתרי החדשות באוסטרליה עוקבים מקרוב אחר ההתרחשויות, וממליצים לגולשיהם להשאיר באתר עצמו הודעות לקרוביהם, אם הם מחפשים אותם.

מי שעדיין לא נמלט או פונה מביתו, מעדכן על המתרחש דרך הפייסבוק. שרה ג'יין קוקס, תושבת העיר בריסביין, עדכנה בסטטוס שלה: "הנהר עומד לכסות את הכביש הראשי! אני ממליצה לכל מי שצריך לחצות אותו לעשות את זה עכשיו".

קיילי ווייט מבריסביין שאלה את חברתה סאשה ארליך, ישראלית תושבת סאנשיין קוסט: "איפה המים עכשיו? הם הגיעו כבר לרחוב שלך?", וסאשה השיבה לה: "בסדר עד כה. מסתכלים על הנהר לראות אם יש שינויים, הכנו את הסירה ואת כל ציוד החירום :)".

גם בגוגל כבר נערכו לאפשרות של אסון טבע במימדי ענק. בחברה נפתח דף "גוגל קרייסיס ריספונס" (דף משבר של גוגל) ובו עדכונים שוטפים על מצב השיטפונות, כמו גם מספרי חירום ודרכים לתרום לנפגעים ולכוחות ההצלה.

במקום אחר על פני הגלובוס, מציינים היום, באופן אירוני, שנה לאסון הטבע החמור ביותר שנודע שם - האיטי. שנה של אסונות טבע. בגוגל פרסמו לרגל יום השנה לאסון, בו נהרגו כרבע מיליון בני אדם, תמונות מיוחדות מהאוויר, בהן ניתן לראות שטח שפעם היה מגרש גולף והיום הוא עיר אוהלים ענקית, כמו גם את מראהו של ארמון הנשיאות המקומי - לפני האסון ואחריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק