אסאנג' לביהמ"ש: אל תדליפו את כתובתי

ג'וליאן אסאנג' עשוי להשתחרר מחר למעצר בית - בית לא רע בכלל: וילה מפוארת של חבר עם עשרה חדרי שינה. עורך דינו ביקש מבית המשפט לא לפרסם את הכתובת החדשה של מייסד ויקיליקס, בית המשפט הגיב בצחוק רועם והכריז לאוזני העיתונאים איפה יהיה ניתן להפר את פרטיותו של אסאנג'

ג'וליאן אסאנג - רוצה פרטיות? (חדשות 2)

ג'וליאן אסאנג' קיבל היום אישור מבית המשפט להשתחרר מהכלא ולהישאר בווילת יוקרה של חבר, כשבמקביל הוא ממשיך לנסות ולעצור את תהליך ההסגרה שלו לשוודיה.

עורך דינו של אסאנג' ג'פרי רובינסון ביקש מבית המשפט שלא להדליף את כתובתו החדשה של מייסד ויקיליקס. עורך הדין טען שחשיפה כזו תפר את זכותו של אסאנג' לפרטיות. כשהפרקליט ביקש את הבקשה - פקידי וראשי בית המשפט המכובד בלונדון פרצו בצחוק.

השופט הווארד רידל אמר שניסיון לשמור על הכתובת של אסאנג' חסויה, עומדת בניגוד לפילוסופיה של האיש שמטיף לפתיחות ולחשיפת כל האמת.

השופט מסר מעל מושבו את הכתובת המלאה

השופט, אולי עם טיפת רשע, אמר שהוא לא מוכן לשמור את כתובת בית היוקרה עם עשרת החדרים שנמצא באלינגהאם האל, 30 ק"מ מלויסטופט שבסאפלוק, בסוד. הוא קרא את הכתובת בקול רם מאוד מעל מושבו, והעיתונאים - כולם, הוציאו עטים ורשמו.

אסאנג' עדיין לא הגיע לבית היוקרתי, מפני שבשוודיה הגישו ערעור נגד השחרור. הנציג שהגיע ממערכת המשפט בשוודיה, ג'מה לינפילד, אמר ש"לאסאנג' יש את הכסף ואת המניע להיעלם". דיון בנושא השחרור למעצר הבית, ייערך בלונדון מחר.

סלבריטאים מתגייסים למען אסאנג'

השופט הודיע לבית המשפט שסלבריטאים בריטים גייסו ללא קושי סכום של 240,000 ליש"ט - ערבות למען שחרורו של אסאנג' ואם ירצה, יש עוד הרבה מאוד מפורסמים כמו הבימאי מייקל מור שמוכנים להעביר מאות אלפי דולרים למענו.

אסאנג' מואשם בשוודיה בהטרדה מינית של שתי נשים, הטרדה שביצע בחודש אוגוסט האחרון. הוא טוען שההאשמות מגוחכות ונובעות ממניעים פוליטיים של מנהיגים שרוצים לעצור את ההדלפות בוויקיליקס.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק