נאס"א תודיע הערב שמצאה חייזרים?

הודעה דרמטית של סוכנות החלל האמריקנית החלה גל שמועות ברשת. נאס"א תערוך היום מסיבת עיתונאים כשבפיה "תגלית שתשפיע משמעותית על האופן שבו אנו מחפשים חיים בחלל החיצון". הספוקלציות באינטרנט מגיעות עד קצה הגלקסיה, אבל נראה שבכל מקרה, אי.טי. נשאר בבית - לבינתיים

החייזרים באים? ארכיון (רויטרס)

סוכנות החלל האמריקנית תכנס הערב (שעון ישראל) מסיבת עיתונאים "דרמטית" לדבריה. בהודעה שנמסרה לעיתונות, נאמר כי הגילוי שייחשף יהיה "בעל השפעה מכרעת על החיפוש אחר חיים מחוץ לכדור הארץ". ההודעה שפרסמה נאס"א אמש החלה חרושת שמועות ברשת בקרב אסטרוביולוגים וחובבי מדע בדיוני גם יחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הדעה הרווחת בקרב הבלוגרים חובבי החייזרים היא שאם אכן מדובר בחיים על כוכב אחר, אז ככל הנראה מדובר בראיות חדשות שהתגלו על מאדים, שמעידות על צורות חיים פרימיטיביות שחיות שם, דוגמת חיידקים.

במידה והבשורה אכן תגיע ממאדים, יהיה זה אירוני, משום שהתגלית התאפשרה בטעות. הרובוט המסייר על פני השטח של כוכב הלכת השכן נתקע בחול בשנה שעברה, וחוסר התנועה הוא שאפשר לו לבחון שינויים קטנים בפני השטח של הכוכב לאורך זמן. לכן, ייתכן והרובוט תיעד שינויים כימיים שיכולים להתאפשר רק כתוצאה מפעילות של צורות חיים מיקרוסקופיות.

לא אנשים ירוקים בצלחת מעופפת

דעה אחרת היא שחללית בלתי מאוישת גילתה חיים דווקא על אחד מהירחים של כוכב הלכת צדק. התיאוריה הזו גורסת כי התגלו עדויות לחומרים כימיים באטמוספרה של הירחים, אשר מעידים על קיומם של בקטריות על הירח.

הספקנים ברחבי הרשת טוענים כי הם בספק שהבשורה שבפי נאס"א היא על עצם קיומם של חיים מחוץ לכדור הארץ. הדעה הרווחת היא שבסך הכל מדובר בסוג חדש של צורת מחקר, שיקל על החיפוש אחרי חיים אחרים. לשם כך, ביקשה נאס"א לזמן מדענים החוקרים חיים מחוץ לכדור הארץ. אך ככל הנראה, לא בשביל שיחקרו צורות חיים חדשות, אלא פשוט שייחשפו לשיטת המחקר החדשה.

בכל מקרה, גם ההשערות הפרועות ביותר לא באמת מדברות על יצורים ירוקים בצלחות מעופפות. בין אם ההכרזה היום תדבר על שיטת מחקר חדשה או על מציאתם של חיידקים חייזרים, נראה שמי שמחכה לייצור תואם E.T שיעלה על הבמה ויגיד שפניו לשלום, עומד להתאכזב.