האוניברסיטאות בארה"ב מציגות: הקרב על החומוס

חילוקי הדעות בנוגע לחומוס כבר חצו את הגבול שבין הניגוב "בסיבוב" לבין הניגוב "בדוח", ובארה"ב הסוגיה הפכה לעניין פוליטי של ממש. ארגונים פרו-פלסטינים דרשו להוריד מהמדפים חומוס המיוצר על ידי חברת שטראוס, בטענה שמדובר בחברה שתורמת לכיבוש. ארגונים יהודיים ודיפלומטים מנסים בכל דרך למנוע את ההורדה מהמדפים

מאבק חסר פשרות סביב החומוס (חדשות 2)

החומוס הפך כבר מזמן לסמל של המזרח התיכון, ולאחר שבשנה האחרונה מנהלות ישראל ולבנון "מלחמה" בניסיון לשבור את שיא העולם בגודלה של צלחת חומוס, גם באוניברסיטאות בארה"ב החל לאחרונה מאבק הקשור למאכל.

ארגונים פרו-פלסטינים ממספר מכללות בארה"ב דרשו באחרונה מהמרכולים במדינה להסיר מהמדפים את חומוס "סברה", המיוצר על ידי חברת פפסיקו המשתפת פעולה עם חברת שטראוס. הסיבה: הפלסטינים טוענים שחברת שטראוס מאמצת את לוחמי החטיבות גולני וגבעתי, ובכך מסייעת לכיבוש הישראלי בשטחים.

הפלסטינים הצליחו בתחילה במאבקם להוריד את המוצר באוניברסיטת דה-פול בשיקגו, אבל לאחר התערבות הקונסוליה בעיר, חזר המוצר למדפים לפחות עד שייערך דיון בנושא באחת הוועדות של האוניברסיטה.

בתגובה לטענות הפלסטינים, אמר סמסון שץ, נשיא אגודת "נמרים למען ישראל", כי בנוסף לתמיכה בחיילים, מעניקה שטראוס גם מלגות לחולי סרטן ותורמת רבות לחברה. "החברה לא מספקת נשק לחיילי צה"ל, אלא רק חומוס חינם לחיילים ומעט תמיכה מוסרית", הוסיף.