בן 10, אייפון וטוויטר תפסו את הגנב

אלכס ווילסון מבריטניה, ילד בן 10 בסך הכל עם מצלמה וחשבון באתר "טוויטר", הצליח לגרום להרשעתו של גנב בעיר שלו. הילד ראה את קרייג רויאל גונב טלפון מהולך רגל ונמלט באופניים. הילד הצליח לתעד את הגנב, העלה לטוויטר - ומשם המשטרה הצליחה לאתר את הפושע ולהרשיעו

אלכס ווילסון והאייפון (daily mail)

שוטרים נגד גנבים - הדור החדש: ילד בן 10 הפך לגיבור היום בדרלינגטון, בריטניה, לאחר שסייע בלכידת גנב. הוא צילם את הפושע בטלפון הנייד שלו, והעלה את התמונה לטוויטר. הגנב, קרייג רויאל, 24, שדד הולך רגל, לקח לו את מכשיר האייפון, עלה על אופניו ונמלט.

הילד אלכס ווילסון ההמום ראה את הפשע כשחלף במקום במכוניתו של אביו - וצילם מיד את רויאל בטלפון שלו. כששב הביתה, פרסם אלכס את התמונה בטוויטר וכתב: "האידיוט הזה שדד מישהו ברחוב יארם לפני בערך 20 דקות".

המשטרה המקומית לקחה את התמונה, זיהתה את רויאל וביצעה את המעצר. הוא הורשע בגניבה לאחר שהודה במעשה. במשטרה אמרו שההרשעה לא הייתה מתאפשרת, לולא עזרתו של אלכס.

המפקח מארק הול אמר לאחר הדיון כי "הילד הצעיר הזה היה עד מפתח. החשיבה המהירה ורוח העזרה לזולת שלו אפשרו לנו לזהות ולעצור את החשוד במהירות". אמו של אלכס, מל ווילסון, אמרה שהיא ובעלה היו גאים ביותר במעשה של בנם.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק