שם קץ לחייו מול אלפי גולשים ברשת

צעיר יפני בן 24 עלה בתחילת השבוע לשידור באתר USTREAM וטען שחייו נוראיים והוא עומד "לשים להם קץ". הגולשים ששמעו על השידור הצטרפו, חלקם עודדו אותו לבצע את המעשה, אך אחרים ניסו לשכנע אותו שיש גם דברים טובים בחיים. אחרי שלושה ימים, הבוקר, עובד הבנק הצעיר שם קץ לחייו

מוות מול המצלמה. ארכיון (חדשות 2)

העידן הדיגיטלי: גבר יפני התאבד בשידור חי ברשת, אחרי שאסף לעצמו מספיק משתמשים שיראו אותו מסיים את חייו ויעודדו אותו במהלך המעשה. כך מדווח היום העיתון האוסטרלי "סידני מורנינג הראלד".

הגבר בן ה-24, ששמו נותר חסוי, נמצא על ידי המשטרה ללא רוח חיים בדירתו. את המשטרה הזעיקו גולשים ברשת, שצפו ביפני שם קץ לחייו. הגבר הצעיר הפסיק להגיע לעבודתו בחודש אוגוסט האחרון. הוא הודיע למנהל הבנק הקטן בו הוא עובד שהוא חולה - ונעדר למשך שלושה חודשים.

העיתונות היפנית מדווחת שבמהלך חודשי המחלה, הוא אמנם לא הגיע לעבודה, אבל ברשת הוא היה פעיל מאוד ונהג להתלונן על עבודתו בשיחות עם גולשים אחרים בשיחות טקסט ולעיתים בשיחות וידאו באתר USTREAM. בליל יום ראשון האחרון הוא עלה לשידור בערוץ שיצר באתר הווידאו - השידור האחרון שלו.

"הלילה אני עומד לשים לזה קץ"

היפני הצעיר משך אליו יותר ויותר צופים כשהוא מדבר על חייו, על השגרה המעייפת, על השעמום והתסכול. "הלילה", הוא אמר, "אני עומד לשים לזה קץ".

המונים החלו לצפות בשידור וכמספר הגולשים, מספר הדעות: רובם חשבו שמדובר במתיחה או בטריק שנועד למשיכת תשומת לב. הם קראו בהומור ליפני הצעיר למלא את הבטחתו, אחרים ניסו להניא אותו מהמעשה ולדבר לליבו. השידור נמשך עד הבוקר ובמשך כל הזמן הזה איש לא הזעיק סיוע.

בסוף השידור, אחרי היעדרות קצרה מהמסך, לפתע הגיחה דמותו של האיש הצעיר. הוא הופיע כשסדין סביב צווארו, אך ניסיון ההתאבדות הראשון נכשל. בשני, לעומת זאת, הוא הצליח ושם קץ לחייו, מול עיניהם של כמה מאות גולשים - המומים.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק