גרמניה: הניתוח בוטל בגלל קעקוע נאצי

רופא שהגיע לנתח מטופל בבית חולים בגרמניה יצא בסערה מחדר הניתוח והודיע לאשתו באופן חד משמעי: איני מוכן לנתח את בעלך. הסיבה: על זרועו של המטופל - שכבר שכב מורדם על שולחן הניתוחים - התנוססה כתובת קעקע נאצית של צלב קרס. "אני יהודי", הסביר הרופא - והניתוח נדחה עד שהגיעה רופאה מחליפה

הקעקוע דחה את הניתוח, אילוסטרציה (רויטרס)

אנשים שעומדים לעבור ניתוח עוברים בדרך כלל סדרת בדיקות לפני שהם עולים לשולחן הניתוחים. הימצאות קעקוע של צלב קרס הוא לא אחד מהם, אך לאחר המקרה שאירע בבית החולים בעיירה הגרמנית פאדרבורן, ייתכן שיוסיפו עוד קריטריון לרשימה.

הסיפור - שפורסם בעיתון "ידיעות אחרונות" החל כשהמטופל בן ה-36 הגיע לעבור ניתוח בבלוטת התריס, ולא היה מודע לדרמה שהתרחשה בעת שהיה מורדם בחדר הניתוח. הצוות הרפואי כבר הכין את המכשור הרפואי, אלא שאז הגיע הרופא המנתח והודיע בפתאומיות שהניתוח מבוטל.

הסיבה להחלטתו הדרמטית הייתה כתובת קעקע של צלב קרס במעלה זרועו הימנית של המטופל, שמעליה נשר הרייך הנאצי. הרופא הזועם יצא מחדר הניתוח והודיע לאשתו של המטופל שהמתינה בחוץ: "אינני מסוגל לנתח אותו - אני יהודי".

בסופו של דבר הגיעה הרופאה הראשית והחליפה את עמיתה היהודי. הניתוח אמנם עבר בשלום, אך עורר תגובות רבות בגרמניה. רבים מעמיתיו גיבו את החלטתו, אך אשתו של המנותח זעמה והצהירה שמדובר ב"חטא נעורים" של בעלה. מבית החולים נמסר כי "רק במקרי חירום אסור לרופא לסרב להגיש סיוע רפואי לחולה. זה לא היה  המקרה והחולה קיבל בסופו של דבר טיפול רפואי מלא ומצוין".  

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק