קשישה מבוסניה: "הצלתי ממוות את הגורים שנזרקו"

סבתא בת 75 מבוסניה טוענת כי הצליחה למשות מהמים את 6 הכלבלבים שהושלכו לנהר שוצף בידי נערה שתועדה במצלמות. למרות החדשות המעודדות, עדיין נבדקת גרסתה של הקשישה החביבה. הסיבה: הצבע של הגורים "קצת" שונה

האם הגורים שהושלכו לנהר שוצף על ידי נערה בבוסניה - ניצלו ממוות? היום, כשבוע לאחר שנחשף קטע הווידאו שזיעזע את העולם כולו, טוענת רוזה פבלוביץ', סבתא בת 75 מהעיר בוגוינו, כי הצליחה למשות את הכלבים האומללים מהמים רגע לפני שנפחו את נשמתם.

לדברי הקשישה, שהתראיינה לכלי תקשורת מקומיים, היא הבחינה בששת הגורים בדרכה לשדה תפוחי אדמה. "הם נאבקו להשאיר את הראש מחוץ למים", סיפרה בהתרגשות. אך למרות התמונות מחממות הלב, טרם ידוע אם אכן דבריה של פבלוביץ' אמיתיים, או שמא היא מחפשת כותרות.

בעוד הגורים שהציגה הסבתא חומים ושחורים, לכלבלבים בסרטון המחריד יש דווקא כתמים לבנים. כמו כן, גם האפשרות שחיות בגיל צעיר כל כך יוכלו לשרוד זמן רב במים, מוטלת בספק.

במקביל, ממשיכה משטרת בוסניה לחקור את הפרשה העגומה. בסוף השבוע דווח כי הצעירה בחולצה האדומה אותרה בעזרת קבוצות למען בעלי חיים במדינה. לפי הידיעה שפורסמה בעיתון "הדיילי מייל" הבריטי, פרטי הנערה ידועים לכותב הידיעה - אך הוא בחר שלא לפרסם אותם כדי להגן על חייה.

הוריה של "המשליכה" יתושאלו בקרוב, כך אמרו במשטרה. לפי החוק הבוסני, מתעללים בחיות עלולים לשלם קנס של עד 30 אלף שקלים.

הסערה העולמית הגיעה כל כך רחוק, עד שבמאי הסרט "הרובוטריקים" מייקל ביי הציע לאחרונה 50 אלף דולרים כדי לתבוע את הצעירה. באתר האנטרנט שלו הוא כתב, "ישנו וידאו מטריד שרץ בחדשות". הוא הציע פרס על "מידע שיוביל למעצר ולתביעה מוצלחת של האישה בחולצה האדומה ושל האדם שצילם את המעשה האכזרי".

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק