כלי הרכב שעולים כמו דירה בת"א

מוסקבה מארחת את תערוכת המכוניות הבינלאומית, בה מוצגים 600 דגמים חדשים ויוקרתיים שאחד מהם אפילו חסין כדורים. אם יש לכם כיסים עמוקים, אולי תמצאו כאן את כל מה שחלמתם על ארבעה גלגלים ושבעה הילוכים

מכוניות יוקרה, מכוניות קונספט, מכונית ממוגנת מכדורים ואפילו מרימוני יד. תערוכת הרכבים הבינלאומית במוסקבה מציגה רכבים שעולים כמו דירה לא צנועה בתל אביב.

זו הגאווה של היצרניות הגדולות בעולם. 80 חברות מ-12 מדינות מציגות 600 דגמים שעדיין לא ראינו בכבישי הארץ ואת רובם - כנראה גם לא נראה.

קחו למשל את האינפיניטי M37, מכונית יוקרה מבית ניסאן היפנית, שמתחרה בלי רגשות נחיתות ברכבי היוקרה החדשים של מרצדס ושל BMW . שבעה הילוכים, או מערכת אוטומטית - לפי בחירת הנהג, היא מאיצה ל-100 קמ"ש ב-6.2 שניות. המחיר, לפני אבזור, לפני מיסים - רק 60 אלף דולר, נמוך בהרבה מכלי הרכב האירופיים ברמה הזו.

גם פורשה שלחה את הנציגה שלה לתחרות - קררה 4S שתעלה "רק" 122 אלף דולר. היא נוסעת בקלילות במהירות של 300 קמ"ש בלי שתרגישו את הכביש שחולף מתחת במהירות - על ההגה. מד המהירות של המכונית הזו מגיע ל-100 קמ"ש בשלוש שניות וחצי.

עוד רכב שמקבל תשומת לב רבה במיוחד הוא היגואר. גם לו יש מהירות מרשימה ויותר הילוכים ממה שהנוסעים בפקקים באיילון צריכים, אבל היתרון שלו - הוא חסין מכדורים ואפילו מרימוני יד. 11 וחצי מיליון רובל - ואתם יכולים להיות אוליגרכים מוגנים ולחלוף בשקט בכבישי מוסקבה.

תערוכת הרכבים הזו מושכת מיליוני מבקרים ומשקיעים מכל רחבי העולם, חלק קטן מהם יכולים להרשות לעצמם מכונית, גם אלו מהתצוגה. ניתן למצוא כאן גם את הבנטלי מולסאנה החדשה, המחיר שלה - יותר מחצי מיליון דולר, אבל היא מיוצרת ביד ורשימת ההמתנה - ארוכה מאוד.

התערוכה במוסקבה פתוחה לציבור הרחב עד סוף חודש אוגוסט, אז אם אתם מהירי החלטה והכיס שלכם עמוק ועמוס במיוחד, זה הזמן והמקום - ללחוץ על דוושת הגז.