הופסקה דליפת הנפט למפרץ מקסיקו

3 חודשים אחרי דליפת הענק שגרמה לאסון האקולוגי הגדול בהיסטוריה, הודיעה החברה הבריטית BP כי הצליחה לעצור את התפשטות הכתם למפרץ מקסיקו באמצעות מכסה רב עוצמה שהוצב על מקור הדליפה. החשש: המתקן לא יחזיק

האם חברת BP מצאה פתרון לאסון האקולוגי הגדול בהיסטוריה? לאחר יותר משלושה חודשים דיווחה היום חברת הנפט הבריטית כי הצליחה להפסיק את דליפת הנפט במפרץ מקסיקו שבארצות הברית. החברה ערכה הערב ניסוי לבחינת המכסה החדש שהוצב על מקור הדליפה, ולדברי קנט וולס, סמנכ"ל ההסברה של החברה - התוצאות היו מוצלחות.

"המכסה החדש שהצבנו סגר לחלוטין את זרימת הנפט למפרץ", כך אמר וולס, שהוסיף כי למרות שנכון לעכשיו הפתרון מצליח להפסיק את הדליפה, שבעקבותיה זרמו מעל ל-60 מיליוני ליטרים של נפט לקרקעית האוקיינוס. בחברה ימשיכו בימים הקרובים בסדרת ניסויים כדי לראות אם המכסה עומד בלחץ גדול יותר.

נאס"א מתעדת את האסון

שני לוווינים של נאס"א תיעדו את האסון האקולוגי שנוצר בעקבות דליפת הנפט במפרץ מקסיקו מאז ה-20 לאפריל. 11 עובדי חברת BP נהרגו בפיצוץ הראשון, אך הנזק המשיך יחד עם התפשטות הכתם למימדי ענק.

אחרי כחודשיים וחצי, התפרסמו תמונות שנקלטו במצלמות שממוקמות על הלוויינים של נאס"א "טרה" וה"אקווה". בתמונות ניתן לראות לא רק את גודל הכתם, אלא גם להבין את השפעות מזג האוויר על התפשטות כתם הנפט, כמו גם על כימיקלים שפוזרו במי מפרץ מקסיקו כדי לנסות ולבלום את התפשטות הכתם.