סין: תינוק נולד עם פנים כפולות

הרופאים בבית החולים שבסין לא נתנו להוריו של קאנגקאנג לראות את תינוקם אחרי הלידה. "אל תהיו עצובים", הם אמרו להם אחרי כמה ימים - ואז חשפו אותם לזוועה. האם התעלפה במקום, אבל עכשיו הוריו נחושים להעביר את התינוק ניתוח שיהפוך את צורתו לנורמלית יותר

ג'ים קארי, הגרסה הסינית: פעוט בן 14 חודשים מחבל הונאן בסין קיבל את התואר "פני מסיכה", לאחר שנולד עם פנים כפולות - מום נדיר, אבל מוכר בשם "עיוות פיצול בפנים". כעת מנסה משפחתו לעשות הכל כדי לאפשר לו חיים רגילים.

אמו של קאנגקאנג, הפעוט הסיני, מוכנה לעשות כל מה שניתן כדי לשקם את פניו של בנה. "ההיריון היה רגיל לחלוטין", אומרת יי אקסליאן, אמו של הפעוט. "הרופאים ערכו בדיקות ולא מצאו שום פגם בעובר לפני הלידה", הוסיפה האמא.

עם זאת, כשהתינוק נולד בבית החולים שבצ'אנגשו, הרופאים לא נתנו לאם לראות אותו, מחשש לתגובתה. "אני ובעלי התחננו שיתנו לנו לראות אותו, רגע לפני שהעבירו אותו לידנו. הרופאים אמרו לנו - אל תהיו עצובים", נזכרה האם, אבל מתוודה שהמבט הראשוני לעבר בנה פשוט שבר אותה. "התעלפתי כשראיתי אותו", היא סיפרה בבכי.

התמונות הקשות מעודדות תרומות למען קאנגקאנג

ד"ר וואנג דוגאון, הרופא שליווה את בני הזוג, הסביר שיש כמה גורמים שיכולים להוביל לתופעה - החל מזיהום ברחם ועד לתרופה מסוכנת שנטלה האם בזמן ההיריון.

הרופאים אמרו להורים שניתן "לתקן" את מצבו של בנם בעזרת ניתוח פלסטי, אבל ניתוח כזה יעלה לזוג בין 80 ל-100 אלף דולרים. כנגד כל הסיכויים, הצליחה המשפחה לאחר זמן רב לגייס את הכספים, הכל בעזרת פרסום המקרה ותמונתו של קאנגקאנג.

בניתוח שהרופאים מציעים יעוצבו מחדש עצמות הפנים של הפעוט וישוחזרו רקמות השרירים. עם זאת, הרופאים טוענים שגם אם יעבור ניתוח, הוא עדיין לא ישוקם לחלוטין. כעת, הוכנס קאנגקאנג לבית חולים צבאי בסין, שם יחל בהליכים לקראת הניתוח שייצא לדרך בימים הקרובים.