פרוצות בדרום אפריקה: המשטרה מפריעה לנו לעבוד

מאות מהפרוצות ביוהנסבורג קיוו להתפרנס על חשבון האוהדים הרבים שהגיעו לצפות במשחקי המונדיאל. בפועל, הן טוענות שהמשטרה עוצרת אותן ומפריעה לעבודתן. "הם צריכים להגן עלינו מהלקוחות, לא להפריע", מספרת אחת מהן

כמו בכל אירוע ספורט גדול, יחד עם קהל האוהדים הססגוני פורחת גם תעשיית המין. אלפי פרוצות מציעות את שירותיהן לאוהדים הזרים, שרק מחפשים קצת חום לאחר משחקי הנבחרות שלהם. בדרום אפריקה מוכת האיידס, זה עלול להיות עניין מסוכן.

"יש לנו ילדים להאכיל", אומרת אחת הפרוצות שעובדת ביוהנסבורג, "באנו לכאן מהפרברים כי חשבנו שנצליח להרוויח כאן הרבה כסף". אך למרות המחירים הנמוכים, הלקוחות לא עטים על הפרוצות, בעיקר עקב הסיבה שרבות מן הפרוצות נגועות במחלות מין, ומציעות ללקוחות לקיים עימן יחסי מין לא מוגנים, אם רק יוסיפו כסף.

השוטרים מפריעים לעבודה

הנשים מתלוננות על האכיפה המוגברת של המשטרה, שפוגעת לטענתן בפרנסה שלהן. "המשטרה אמורה להגן עלינו ולא לעצור אותנו", אומרת טאנדי, שעוסקת בזנות ב-20 השנים האחרונות. האכיפה המשטרתית מביאה את הבנות להתרחק ממרכז הרובע בו הן נמצאות למקומות נסתרים יותר ובטוחים הרבה פחות, כך שגם את הקונדומים המחולקים בחינם הן אינן יכולות לקחת.

סדנה שמופעלת בעיר על ידי מתנדבת בריטית הצליחה להציל מספר נשים מהסכנות שברחוב, אבל ישנן עוד מאות שחייהן נמצאים בסכנה יומיומית. "הלקוח יכול לסרב להשתמש בקונדום ואז לאיים עליי באקדח", סיפרה אחת מהן. "אין לנו דרך להתנגד - אנחנו לא רוצות למות". נדמה כי הייאוש הוא זה שהוביל את הנשים הללו לרחוב, והדרך לצאת משם ממש לא קלה.

מיליארד קונדומים יחולקו במונדיאל

מונדיאל 2010 בדרום אפריקה: סיקור מיוחד

צפו: ויין רוני יצא נגד האוהדים והתנצל

החברה של השוער גרמה להפסד?

הנשק הסודי של נבחרת פראגוואי

וובוזלה? לא בקניונים

בלונדיניות בחצאיות? לא אצל פיפ"א

צפו במראדונה תוקף את פלה

חדש ב-BBC: שידור נטול וובוזלה

צפו: ההחמצה של גרין - גרסת הלגו

פיפ"א מודיעה: הוובוזלות לא הולכות לשום מקום

כך מתכונן ערוץ טלוויזיה לשידורי המונדיאל

כמה כסף מגלגל המונדיאל? 

מרהיב: הצצה למונדיאל בתלת-מימד