הודו מציגה: היטלר כגיבור

מפיקים הודים מצלמים בימים אלו את הסרט "חבר יקר היטלר", שיהלל ויפאר את פועלו של הצורר הנאצי. היטלר נחשב לדמות פופולרית מאוד במדינה, בגלל האמונה השגויה של האזרחים כי הוא זה שהביא לשחרורה של הודו מידי הכיבוש הבריטי

הסרט החדש מהלל את הצורר הנאצי (חדשות 2)

הכחשת השואה שוברת את כל שיאי הציניות: מפיקים הודים יצלמו סרט בשם "חבר יקר היטלר" שיעסוק בדמותו של הצורר אדולף היטלר, ויהלל את מפעל חייו - כך מפרסם העיתון "מעריב".

"נתמקד בדיקטטור הנאצי ונראה כיצד תרם לעצמאותה של הודו", אומר הבמאי רקגש רנג'אן קומר. תפיסתו של רנג'אן מייצגת דעה רווחת בהודו - שם מאמינים רבים מהאזרחים כי היטלר דחף לשחרורה של הודו מהכיבוש הבריטי. ההודים בטוחים כי גרמניה החלישה את בריטניה במלחמת העולם השנייה, וכך דחפה אותה לצאת מהודו.

"אם עלינו להדות למישהו על החופש של הודו, הרי זה היטלר", אומרים המפיקים. התגובות המזועזעות ברחבי העולם לא משנות את דעתם. הם מתעקשים לצלם את הסרט, למרות שכל היסטוריון יעיד שהקשר בין הדברים למציאות תלוש בהחלט. היטלר מעולם לא תמך בעצמאות הודו, ואף ייעץ למדינאים הבריטים להרוג את מנהיג המאבק ההודי גנדי.

דמותו שלהיטלר תגולם על ידי השחקן הבוליוודי הידוע אנופאם חאר שכבר מתכונן לתפקיד. "אני קורא ספרים רבים על האיש", אומר השחקן. "כוונת הסרט היא לתפוס את האישיות של היטלר, הכריזמה והפרנויה של הימים האחרונים".