כנראה שזה הסוס הכי קטן בעולם

בחווה בניו המפשייר שבארה"ב היו בטוחים שהסייח הפיצפון שנולד לא ישרוד. אלא שלהפתעת כולם, הסוס המזערי חי ונושם, למרות שהוא מתנשא לגובה של 35 ס"מ בלבד. צפו בחיה שאולי תזכה בתואר ה"סוס הקטן בעולם"

מי מאיתנו לא חלם כשהיה ילד על סוס חמוד ומתוק שיהיה רק שלו? לכמה חוואים מניו המפשייר שבארצות הברית החלום הזה התגשם - באופן קטן למדי.

הוא עונה לשם "אינשטיין", מתנשא לגובה של 35 סנטימטרים בלבד, והסתפק במשקל צנוע של 2.7 קילוגרמים ביום היוולדו ביום שישי האחרון.

מה שמדהים עוד יותר בסוסון המתוק היא העובדה שלא מדובר בסוס גמדי. בניגוד לסוסים שנולדים עם פגם מולד של דיספרופורציה, אינשטיין החביב הוא סוס רגיל לחלוטין - רק קטן הרבה יותר. "בהתחלה חשבתי שהוא נולד מת", סיפרה ג'ודי סמית העובדת בחווה. "הוא בכלל לא זז. התחלתי לשפשף אותו במגבת והוא פתאום התחיל להסתובב. הוא היה כזה קטן!".

בחווה בניו המפשייר מקווים להיכנס לספר השיאים של גינס - בתור בעליו של הסייח הלא גמדי הקטן ביותר בעולם, וממש לא מאוכזבים ממה שנולד להם בחצר. "מהראש ועד לרגליים", סיפר הבעלים צ'רלי קנטרל, "אורכו, רוחבו - כל דבר בסוס הקטן הזה פשוט מקסים. הבחור הקטן הזה הוא סוס כמו כל שאר הסוסים".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק