ניו יורק: נעצרה תלמידה בת 12 שקשקשה על השולחן בכיתה

מה ייעשה לתלמידה שקשקשה על שולחן בית הספר בטוש? בניו-יורק לא היססו כשאחת מהתלמידות בבית הספר נתפסה משרבטת על השולחן וקראו למשטרה. הילדה הקטנה הוצאה מבית הספר מלווה בשוטרים כשאזיקים לידיה. סיפור אמיתי - שנגמר עם תביעה של הילדה ואמה הזועמות שדורשות לא פחות מאשר מיליון דולרים כפיצוי על עוגמת הנפש

יד נוקשה עם מי שמעזב לקשקש על השולחן. אילוסטרציה (רויטרס)

תלמידי ישראל - לתשומת ליבכם: תלמידה בת 12 ואמה תובעות את שלטונות ניו-יורק לאחר שהבת נעצרה כשנתפסה מקשקשת על השולחן בכיתתה. האם והבת תובעות כמיליון דולרים בגין עוגמת הנפש שנגרמה לילדה - בעקבות המקרה שיצא מחוץ לכל פרופורציה.

על פי הדיווח ברשת הטלוויזיה ה-BBC, שוטרים שהוזעקו לבית ספרה של אלכסה גונזלס אזקו אותה והוציאו אותה מהמתחם, אחרי שהמורה תפסה אותה מקשקשת על השולחן הודעה. "אני אוהבת את החברים שלי, אבי ופיית", היא כתבה על השולחן במהלך שיעור ספרדית.

למורה הזועמת לא שינה כי אלכסה השתמשה בטוש שניתן למחיקה בקלות והיא גררה אותה מחוץ לכיתה למשרד המנהל ושם הזעיקו השניים את המשטרה. התגובה הדרסטית של הנהלת בית הספר למעשה הוונדליסטי של התלמידה כלל, לטענת האם ובה, שימוש מוגזם בכוח והפרת זכויותיה של אלכסה.

הילדה בטראומה קשה

"התחלתי לבכות הרבה. עשיתי בסך הכול מעשה קונדס", אמרה הילדה. "זה משהו שהיה אפשר למחוק בקלות. לשים עלי אזיקים היה פשוט בלתי הכרחי", היא טענה. הילדה הוסיפה שהיא הוחזקה במשרדי הנהלת בית הספר למשך שעות ארוכות, מה שגרם לה, לטענתה, לנזק נפשי ולטראומה קשה.

לאחר המקרה הושעתה גונזלס מבית הספר ובית המשפט לענייני משפחה גזר עליה שמונה שעות של עבודות לטובת הקהילה ואף הטיל עליה משימה: לכתוב חיבור על הלקח שהיא למדה מהתקרית. עורך דינם של המשפחה היה מרוצה קצת פחות. "אני רוצים למנוע מחזרת המקרה בקרב ילדים אחרים בעתיד", אמר עו"ד ג'וזף רוזנטל לסוכנות הידיעות שבניו-יורק.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק