קנדה: שוטרים בעטו בעצור ללא סיבה

קטע וידאו בו נראים שני שוטרים מכים ללא רחמים אדם אותו ביקשו לעצור מסעיר בימים האחרונים את קנדה. המשטרה המקומית כבר פתחה בחקירת המקרה לאחר התיעוד בו נראים השוטרים בועטים ומכים את העצור, שאפילו לא ניסה להתנגד למעצרו

לעתים מדווח על מקרים בהם המשטרה נוקטת באלימות כנגד עצורים, אך רק לעיתים נדירות האלימות הזו נקלטת בעדשת המצלמה. במקרה שתועד בעיר ויקטוריה שבקנדה, השוטרים הללו כל גבול אפשרי.

חבריו של העצור, שראו כי השוטרים ניגשים לעברו במטרה לעכב אותו, אמרו בתחילת קטע הווידאו לאזרחית מודאגת שראתה כי השוטרים נוהגים באלימות כלפי העצור "אל תדאגי, הכל מתועד", ולאחר מכן צעקו לחברם, "אל תדאג ג'וני, יש לנו ראיות". את הראיות אגב, מיהרו להעלות לאתר שיתוף הסרטונים יוטיוב.

בקטע הווידאו ניתן לראות בצורה חד משמעית כי העצור אינו מתנגד לשוטרים, וכשהוא נשכב על הקרקע לבקשתם, שני השוטרים פשוט החלו להכות אותו מכות נמרצות, לבעוט בו ואפילו השתמשו בברכיהם במטרה אחת - להשפילו. זעקותיו של העצור נקלטו היטב בעדשת המצלמה, והחומר הועבר למחלקה לתלונות הציבור במשטרה המקומית.

דובר מטעם המשטרה אמר כי המקרה נבדק ונחקר על ידי המחלקה בכובד ראש, ואם אכן יצטרכו לפתוח בהליכים משמעתיים כנגד השוטרים, הם לא יהססו לעשות כן.