חדש על המדפים: שלט "שליטה בנשים"

חנות ספרים אוסטרלית מציעה למכירה מוצר שנוי במחלוקת - שלט רחוק "לשליטה בנשים". אישה אוסטרלית שהבחינה לראשונה במכשיר החליטה לא לשתוק ולפנות לכלי התקשורת. חלק מהכפתורים בשלט גורמים לאישה לבשל, לנקות ואף מגדילים את החזה

זעם רב בקרב קהילת הנשים העולמית בעקבות מכירת מכשיר שלט רחוק "לשליטה בנשים", בחנויות ספרים באוסטרליה. תאמינו או לא - המוצר הועלה למדפים דווקא ביום האישה הבינלאומי שצוין בשבוע שעבר.

אוסטרלית שהבחינה במכשיר ה"חדשני" במהלך ביקורה בחנות ספרים, התרעמה על המוכרים במקום ופנתה במהירות לאמצעי התקשורת המקומיים. לדבריה הייתה מוטרדת מאוד מהצעצוע, "בעיקר מכיוון שהוא מעודד את הסטריאוטיפים לפיהם הנשים הן כנועות ויש לשלוט בהן".

הצעירה אף תיארה את המכשיר והפעולות שהוא כביכול מציע. "ישנם כפתורים מסוימים, שבלחיצה עליהן יכול הגבר כביכול מה הוא רוצה - בירה, סקס או אוכל". הגבר אף יכול לבחור בשלט כפתור המורה על האישה לפשוט את בגדיה, להגיד "כן" וכפתור שיכול הגדיל את החזה שלה.

דוברת רשת הספרים בה נמכר המוצר אמרה בתגובה כי הוא הוצג כגימיק בכדי להצחיק. לדבריה מדובר ב"הומור בסיסי". בנוסף ציינה הדוברת כי בחנויות הוצע למכירה גם שלט לשליטה לגברים שאזל כבר מהמדפים.