סרקוזי: אל תקראו לי גמד

מעבר לעובדה שהנשיא הצרפתי סרקוזי צריך להתמודד עם כך שהבוחרים הצרפתים הביעו בו אתמול אי אמון בבחירות המקומיות, ועם השמועות על המשבר ביחסים בינו לבין קרלה ברוני, עכשיו הוא נלחם במדינאים בריטים שלועגים למידותיו

נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, ממשיך לסבול משמועות ולעג שמופנה כלפיו, לא רק מצד התקשורת בעולם, אלא עכשיו גם מצד מדינאים אחרים. הנשיא הגיש תלונה רשמית לממשלת בריטניה בגין שני מקרים שבהם בכירים במפלגת השמרנית הבריטית התבדחו על מידותיו הקטנות - 1.62 מ'.

עיתון "מעריב, מדווח הבוקר כי התקרית הראשונה אירעה לפני כשישה חודשים בעת שמנהיג המפלגה השמרנית דיוויד קמרון 1.82 מ' הציג לעיתון בריטי תמונה שלו עם סרקוזי ופלט הערה על "גמדים שמתחבאים בה".

כמה שבועות אחר כך, סרקוזי ספג עלבון בשל גובהו גם מג'ורג' אוסבורן , שר החוץ בממשלת הצללים הבריטית, שקרא לארגז שבו הבחין מאחורי דוכן הנואמים בשם "ארגז סרקוזי" והתכוון לשרפרף בו נעזר סרקוזי בעבר בעת נאומו.

פרשת המימדים של סרקוזי שכבר זכתה בעיתוני בריטניה לכינוי "גמד- גייט" עלתה שוב בעקבות ביקורו של סרקוזי בלונדון בשבוע שעבר. על פי הדיווח ב"מעריב" סרקוזי הזועם הורה לשגר אל השמרנים מחאה רשמית, בעקבות כישלונם של הבכירים להפגין כלפיו את הכבוד הראוי לנשיא.