"פקח" הטיסה בקנדי - ילד קטן

פקח הטיסה מנמל התעופה קנדי כנראה לא לוקח את עבודתו ברצינות. כדי להפיג את שעמום החופשה הוא הביא את בנו לעבודה, ואם הוא כבר שם - למה שלא ינהל את ההצגה? הקשיבו להקלטת השיחה בין הילד לטייסים שמתכוננים להמראות באחד מנמלי התעופה העמוסים ביותר בעולם

רשות הפיקוח על התנועה האווירית בארצות הברית חוקרת השבוע אירוע חריג במיוחד: בנו של פקח טיסה ניהל המראות של מטוסים בנמל התעופה קנדי בניו יורק, הידוע כאחד מנמלי התעופה העסוקים ביותר בעולם.

"מטוס ג'ט בלו 171 פנוי להמראה", אמר הילד ברשת הקשר של שדה התעופה. "זה מה שקורה חבר'ה, כשהילדים לא הולכים לבית הספר", אמר האב שדווקא התגאה במעשיו, מבלי שדמיין כי יום יבוא והדברים האלה יעלו נגדו בוועדת החקירה. התשובה שהתקבלה מהטייס תתפלאו לשמוע, הייתה: "הלוואי שהייתי יכול להביא את הילדים שלי לעבודה".

הפרשה ניצתה לאחר שהקלטת ההוראות שניתנו על ידי הילד עלתה ברשת החברתית הסגורה של פקחי הטיסה. בהקלטות, רגע לפני ההמראה, הטייס לא מתבלבל ומחמיא לילד: "מתחיל בהמראה, ג'ט בלו 171, עבודה מצוינת".

דובר הרשות האמריקנית לפיקוח על התנועה האווירית אמר שהנושא נבדק ברצינות ובקרוב יוגשו מסקנות החקירה: "ההתנהגות הזו לא מקובלת ולא תואמת את המקצוענות שאנו דורשים מחברי רשות שדות התעופה הפדראלית האמריקנית".