ארה"ב: סחט מינית בפייסבוק - ונידון ל-15 שנות מאסר

צעיר בן 19 מוויסקונסין נידון היום לעונש חסר תקדים של 15 שנות מאסר, לאחר שהורשע בהתחזות לבחורה וסחיטה של עשרות גולשים ברשת "פייסבוק" - בתמורה לאי-פרסומן של תמונות עירום שלהם ברשת. הפרשה המסעירה שבה להציף את השאלות בדבר כוחן של הרשתות החברתיות

סטאנקל (מימין) יוצא מביהמ"ש. מה יהיה עם הרשתות החברתיות? (AP)

כבר מזמן למדנו כיצד ניתן לעשות שימוש לרעה ברשתות החברתיות, אך נראה כי אנטוני סטאנקל, צעיר אמריקני בן 19 לקח את הרוע צעד אחד קדימה: הוא התחזה לאישה, שידל כמה מחבריו לשלוח לו תמונות עירום שלהם, ולאחר מכם סחט אותם כדי לא לפרסם את התמונות ברשת.

היום נידון סטאנקל הצעיר מוויסקונסין לעונש תקדימי וקשה של 15 שנות מאסר. במהלך המשפט דרשו התובעים עונש כפול, אך בסופו של דבר יצא סטאנקל ב"זול". הוא הורשע בסחיטה של עשרות מחבריו ברשת פייסבוק, לאחר שאיים כי יפרסם את תמונותיהם באינטרנט.

דרש יחסי מין בתמורה לאי-פרסום התמונות

ואולם, הסחיטה עצמה לא הייתה הסיבה המרכזית בגינה הורשע סטאנקל, כי אם אופייה. הצעיר האמריקני דרש מקורבנותיו לקיים עמו יחסי מין בתמורה לאי-פרסום התמונות. שניים מהם קיימו עמו יחסי מין, וגם קטין שהוטרד מינית על ידי סטאנקל התלונן נגדו.

את השנים הקרובות יעביר סטאנקל בכלא, אך סוגיית כוחן והשפעתן של הרשתות החברתיות שבה וצפה, נוכח המעשים הפליליים אותם יכול לבצע הגולש, באמצעות השימוש בהן.

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?