חייל אמריקני הטביע את בתו בת ה-4 כי לא ידעה את האלפבית

ג'ושוע טייבור בן ה-27 זעם על העובדה שבתו בת ה-4 לא מצליחה לשנן את האלפבית בסדר הנכון. כדי לחנך אותה כראוי, הוא החליט להשתמש בשיטת עינויים שהמציא ה-CIA בחקירות פעילי אל-קעידה בכלא גוואטנמו, והטביע את פניה במים. כשנשאל מדוע השתמש בשיטה אכזרית כל כך על בתו, השיב שבחר בשיטה כיוון שבתו פוחדת ממים

השיטה הופעלה על פעילי אלקעידה. אילוסטרציה (הדיילי מייל)

הציבור האמריקני השמיע לא פעם ביקורת נגד המלחמה בעירק ובאפגניסטן, בטענה שהיא משחיתה את החיילים. השבוע נחשף מקרה מחריד של חייל בצבא ארצות הברית שהשתמש בשיטת עינויים צבאית כלפי בתו בת ה-4, רק משום שלא הצליחה לשנן את סדר האלפבית.

ג'ושוע טייבור בן ה-27 הודה בפני החוקרים שהשתמש בשיטות העינויים של ה-CIA המכונה waterboarding מתוך כעס על בתו. כשהבת ניסתה להיחלץ מאחיזתו, סיפר טייבור כיצד הטביע את פניה במים שלוש או ארבע פעמים עד שכיסו את מצחה.

האב שאימץ את שיטת העינוי האכזרית קיבל את המשמורת על בתו רק ארבעה שבועות לפני המקרה, והודה שבחר דווקא בעונש הזה כיוון שיש לה פחד ממים.

הבת הסתתרה בארון כשעל גופה שריטות וחבלות

שיטת העינוי של ההטבעה הומצאה בידי ה-CIA על מנת לשבור את שתיקת פעילי אל-קעידה במהלך חקירתם בכלא גוואטנמו. כדי לעשות זאת, נהגו החוקרים לקשור את פניהם של הפעילים בשק, ולשפוך מים בכמות גדולה על פניהם עד שהם מקבלים את התחושה שהם עומדים לטבוע. מיד לאחר כניסתו של ברק אובמה לתפקיד נשיא ארצות הברית הוצאה שיטת העינויים הזו מכלל שימוש.

למרות זאת, טייבור בחר לשמר את השיטה ואף ניסה אותה כאמור על בתו. הוא נעצר לאחר שניפץ מספר חלונות בבתים בשכונת מגוריו בוושינגטון כשהוא חובש קסדה צבאית. חוקרי המשטרה חשפו את מעשי ההתעללות של טייבור בבתו לאחר שהגיעו לביתו ושוחחו עם בת זוגו, כשאת הילדה המבוהלת הם מצאו כשהיא מסתתרת בתוך ארון בבית, כשעל גופה סימני שריטות וחבלות.

השלטונות בארצות הברית לא חשפו את המקומות שבהם שירת טייבור, אך ההערכה היא שהוא שירת בעבר בעירק ובאפגניסטן. אמה הביולוגית של הילדה חיה בקנזס, אולם כאמור היא איבדה את המשמורת על בתה והילדה נלקחה להשגחה, הרחק מידיו של האב המענה.