גולש סקי עיוור ישתתף באולימפיאדת החורף

בריאן מקיבר בן ה-30 הוא עיוור ב-90%, אך בכל זאת ישתתף באולימפיאדת החורף הקרובה בונקובר שבקנדה. מקיבר השיג את הקריטריון האולימפי להשתתפות בתחרות סקי למרחקים וינסה לזכות במדליה. עד היום השתתף מקיבר במשחקים הפאראלימפים, האולימפיאדה לבעלי מוגבלויות, וזכה בשבע מדליות זהב

לאיזה מקום יגיע גולש הסקי העיוור? (רויטרס)

לראשונה במשחקים האולימפים: גולש סקי עיוור השיג את הקריטריון האולימפי וייצג את קנדה בתחרויות הסקי שתתקיימנה בפברואר הקרוב בונקובר.

בריאן מקיבר, גולש סקי למרחקים בן 30 מקנדה, הוא עיוור ב-90 אחוז - דבר שנחשב על פי החוק במדינה לעיוורון מוחלט. למרות הכל, הצליח מקיבר לעשות את הלא יאומן והוא ישתתף בקרוב באולימפיאדת החורף. בענף בו יתחרה מקיבר, צריך לעבור מרחק של 50 קילומטרים על מגלשי הסקי תוך כדי ביצוע משימות שונות.

"חשוב מאוד שאנשים יידעו שגם בעלי מוגבלויות יכולים להגיע להישגים", אמר מקיבר בהתרגשות לאחר שנודע לו שהשיג את הקריטריון האולימפי. "אני מקווה שאנשים יבינו דרך הסיפור שלי שהפער בינינו לבין אנשים ללא מוגבלויות לא חייב להיות כל כך גדול", הוסיף.

מעבר להשתתפותו באולימפיאדת החורף, צפוי מקיבר לקחת חלק גם במשחקים הפאראלימפים, האולימפיאדה לאנשים בעלי מוגבלויות, שיתקיימו השנה בחודש מרץ. עד היום השתתף מקיבר רק במשחקים הפאראלימפים וזכה בשבע מדליות. אחיו רובין הוא שהיה גולש לצידו, תוך כדי שהוא משמש לו כעיניים ונותן הנחיות. הפעם, באולימפיאדת החורף, יצטרך בריאן להסתדר לבד.