צפו: המשטרה האירנית דורסת מפגין

מפגין שביקש להביע את מחאתו על התנהלות המשטר באירן נדרס למוות על ידי רכב משטרתי. גורמים רשמיים במדינה מכחישים, כמובן, כי הנהג הדורס היה איש משטרה וטוענים כי בכלל מדובר בגנב. אירוע הדריסה עורר גל של מחאות בעולם. צפו בתיעוד

המהומות באירן - התיעוד ממשיך לדלוף לעולם: בקטע וידאו שדלף לרשת נראה רכב משטרתי דורס למוות את אחד המפגינים בטהרן. עתה מגיע שלב ההסברים וההכחשות.

בתמונות ששחררו גורמי האופוזיציה ברפובליקה האיסלאמית, נראה המחזה המזוויע שהסעיר את הרוחות במדינה ובעולם. בווידאו מתועדת הפגנה שגרתית, בלתי אלימה, של מתנגדי המשטר בטרהן כחלק מהפגנות חג ה"עאשוראא" שהתקיימו שם השבוע. 

כוחות משטרתיים מנסים לפזר את המפגינים ולעצור את חלקם. פתאום, כמעט משום מקום, זינק רכב משטרתי שנסע בפראות אל תוך ההמונים שהיו על הכביש. הוא התנגש במפגין, הפיל אותו על הרצפה ועלה עליו. על-פי הדיווחים באירן, המפגין ככל הנראה נהרג במקום.

האם הדורס הוא בכלל גנב?

אירוע הדריסה הסעיר את ההמונים במדינה ובעיקר את מנהיגי האופוזיציה שמיהרו לבקר את ראשי המשטר. מפקד כוחות ביטחון הפנים האירניים - הבסיג' - הסביר לתקשורת הממסדית כי הנהג כלל לא היה איש כוחות הביטחון, ומי שביצע את הדריסה הוא בכלל גנב שעדיין לא נתפס.

במקביל, דיווחה אמש סוכנות הידיעות הרשמית במדינה, כי מנהיגי האופוזיציה מיר חוסיין מוסאווי ומהדי כרובי ברחו מטהרן צפונה. בנו של כרובי מיהר להכחיש וטען כי השניים עדיין פועלים בבירת המדינה.