פרס בגובה 40 אלף דולר יינתן למוצא השלט "העבודה משחררת"

פולין הודיעה כי תעניק פרס בסך 115 אלף זלוטי למי שיתן מידע שיוביל למציאת שלט המתכת שהפך לסמל השמדת העם היהודי, ונגנב אתמול. נשיא פולין: "חייבים לעשות הכל כדי להעניש את מפירי החוק ואני פונה לכל מי שיכול לעזור לרשויות אכיפת החוק"

פולין מציעה פרס בגובה 115 אלף זלוטי, כ-40 אלף דולר, למי שיחזיר את שלט "העבודה משחררת" שנגנב ממחנה ההשמדה אושוויץ אתמול ושהכניס את הקהילה היהודית בארץ ובעולם להלם.

משרד ראש הממשלה פרסם הודעה לפיה הפרס שמוצע על ידי מוזיאון אושוויץ, המשטרה ותורמים אנונימיים יינתן על מידע שיובל להחזרת שלט המתכת התלוי בכניסה למחנה ההשמדה.

"אני המום ונסער מגניבת הסמל המזוהה ביותר עם הציניות והאכזריות הנאצית", אמר נשיא פולין לך קצ'נסקי. "חייבים לעשות הכל כדי להעניש את מפירי החוק ואני פונה לכל מי שיכול לעזור לרשויות אכיפת החוק".

השלט הוברג החוצה במהלך הלילה

אתמול נגנב השלט המפורסם שהיה סמל להשמדת העם היהודי. על פי ההערכות, הגנבים הסירו במהלך הלילה את השלט על ידי שחרור הברגתו ואז הוציאו אותו מעל השער מצדו השני. "בשעות הבוקר שומרי המוזיאון שהגיעו למקום הבחינו כי השלט נעלם והזעיקו את כוחות המשטרה", סיפרה דוברת המשטרה המקומית. "כעת אנחנו עורכים סריקות נרחבות בעזרת כלבי גישוש".

הווידאופדיה: לכידת אדולף אייכמן