איטליה: כך נראה ברלוסקוני עם שחרורו מבית החולים

ארבעה ימים לאחר שהותקף באמצעות פסלון מתכת כבד ונפצע בפניו, השתחרר היום ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני מבית החולים במילאנו. הרופאים אומרים שעוד יקח זמן עד שיחלים לחלוטין, ולכן ברלוסקוני לוקח פסק זמן במהלכו ינסה להתאושש מהמכות שספג

ראש ממשלת איטליה סילביו ברקלוסקוני שוחרר היום מבית החולים במילאנו. בפנים חבושות אבל כהרגלו מנופף לקהל תומכיו, חזר ברלוסקוני בן ה-73 למעונו, לאחר שאושפז מאז יום ראשון בערב בעקבות תקיפתו במהלך עצרת פוליטית על ידי אדם מעורער בנפשו.

ברלוסקוני נחתך בלחיו ובשפה העליונה בעקבות הפציעה, ובנוסף שתיים משיניו ואפו נשברו כתוצאה מהחבטה שספג בפניו. היום הוא נראה עוזב את בית החולים כשהוא חבוש באפו ובלחיו.

זמן קצר לאחר ששוחרר, שיחרר ברלוסקוני הצהרה לתקשורת האיטלקית, לפיה הוא מעוניין בפתיחת דיאלוג שקט ורגוע לאחר האירוע הקשה שעבר עליו. עוד הוסיף ראש הממשלה האיטלקי כי הוא מקווה שמקרה האלימות הזה יוכל ללמד את מנהיגי איטליה שיעור במוסר.

"הכאב לא היה לחינם"

"אם אחרי מה שקרה, יש מודעות רבה יותר לצורך בדיאלוג שקט ורגוע יותר בפוליטיקה האיטלקית, הכאב שלי לא היה לחינם", אמר ברלוסקוני.

רופאיו של ראש הממשלה אמרו כי הוא מתקשה לאכול וכי הוא זקוק כעת לפרק זמן בכדי להתאושש מהמכה החזקה שחטף בפניו. בשל פציעתו יעדר ברלוסקוני מכמה מהאירועים בהם היה אמור לקחת חלק, בין היתר מוועידת האקלים הנערכת בקופנהגן.

התוקף: בעל היסטוריה של בעיות נפשיות

ראש הממשלה האיטלקי, ספג חבטה עזה בפניו ביום ראשון, בזמן שחילק חתימות לקהל לאחר שיצא מעצרת פוליטית בה השתתף בכיכר דואומו במילאנו. מיד אחרי שהותקף, הוא הוכנס למושב האחורי של רכבו והובהל לבית החולים, אולם רגע לפני שנסע - הספיק ברלוסקוני לצאת לרגע מהרכב ולסמן לאוהדיו שהוא בסדר, וכי הוא לא נפצע באורח אנוש.

החשוד במעשה, צעיר בשם מאסימו טרטליה כבן 42, הלם בפניו של ברלוסקוני באמצעות פסלון מוקטן של הקתדרלה של מילאנו. הוא נעצר לאחר התקיפה ונלקח לחקירה בתחנת המשטרה המקומית. על פי חלק מהדיווחים, מדובר בצעיר הסובל מבעיות נפשיות.

ראש הממשלה האיטלקי פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "סן רפאלה" כשהוא מדמם וחלק משיניו שבורות, ומצבו מוגדר קל. ברלוסקוני איבד כמות גדולה של דם, ולכן נשאר למספר ימים נוספים להשגחה בבית החולים.